Opóźniono start kolejnego sezonu Fortnite - przez sytuację w USA

​Zamieszki i protesty w USA powoli tracą na intensywności, lecz kolejne firmy ze świata gier wycofują się z wcześniej zaplanowanych wydarzeń, by w ten sposób pokazać wsparcie dla problemów rasowych w Stanach Zjednoczonych. Lub też - jak powiedzą inni - by ominąć ewentualną krytykę.

Do tego grona dołącza teraz Epic Games, twórcy szalenie popularnego Fortnite. Startować miał właśnie nowy sezon zmagań w tej sieciowej strzelance, co zawsze jest ważnym wydarzeniem dla miłośników produkcji. Deweloperzy wprowadzają bowiem szeroko zakrojone zmiany i nowości.

Reklama

Wydarzenie specjalne - The Device - zostało więc opóźnione do 15 czerwca, podczas gdy oficjalna data startu nowego sezonu to teraz 17 czerwca. "Wiemy, że to następne opóźnienie w krótkim czasie. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie w tych trudnych czasach" - kontynuują twórcy.

To nawiązanie do faktu, że trzeci sezon zanotował już dwa opóźnienia. Pierwsze ogłoszono jeszcze w kwietniu, drugie w ubiegłym tygodniu. To także druga zmiana daty dla wydarzenia specjalnego The Device, które ma zapoczątkować duże zmiany na mapie - mówi się na przykład o akcji pod wodą.

Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama

Najlepsze tematy