Ogromne zmiany w rankingu HLTV!

​Takich rewolucyjnych zmian w rankingu najlepszych drużyn CS:GO według redakcji HLTV.org mało kto się spodziewał. Podium zostało przewrócone "do góry nogami", a na pozostałych lokatach również wiele roszad. Szczegóły bardzo interesującego notowania w tekście poniżej.

Na samym szczycie listy kłania nam się nowy lider - G2 Esports. Francuska formacja jeszcze nigdy w swojej historii nie piastowała funkcji lidera. Jest to efekt dotarcia do finału europejskich rozgrywek DreamHack Masters Spring 2020. G2 nie jest jedyną drużyną, która zyskała po tym turnieju. Do takich należą również BIG czy FaZe Clan.

Reklama

Tuż za G2 plasuje się fnatic, które również poprawiło się również o jedną pozycje. Podium zamyka wspomniane wyżej FaZe. Międzynarodowa formacja z "NiKo" na czele zajęła trzecią lokatę w turnieju z serii DreamHack i taką samą pozycję zajmuje w najnowszym notowaniu.

Tuż poza podium można ujrzeć brazylijską FURIĘ. Drużyna z kraju kawy wygrała amerykańską edycję DreamHack Masters Spring. Tam w finale rodacy Ronaldo rozprawili się z Teamem Liquid. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się z najnowszych zmian.

Astralis spadło o jedną lokatę i plasują się na piątym miejscu. Dużo większy powód do smutku mają pracownicy Natus Vincere. Gracze ze wschodu Europy spadli aż o pięć miejsc, co aktualnie dało im zaledwie szóstą pozycję.

Na ósme miejsce przeskoczyło BIG. Niemiecka organizacja poprawiła się aż o szesnaście lokat, co jest najbardziej okazałym awansem w tym tygodniu. BIG może zawdzięczać to bardzo dobremu występowi podczas DreamHacka, gdzie zajęli pierwsze miejsce.

Niestety w międzynarodowym zestawieniu trzydziestu najlepszych drużyn na świecie nadal brakuje polskich reprezentantów. W regionalnym notowaniu liderem jest nadal PACT przed x-kom AGO. Na trzecie miejsce wskoczyło Illuminar Gaming.

Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive

Reklama

Najlepsze tematy