Nietypowy ban dla streamera na Twitchu

​W minionym roku jeden ze streamerów w serwisie Twitch.tv - "DrWitnesser" został zbanowany z bardzo nietypowego powodu. Administracja zablokowała jego konto na tydzień za...grożenie dzieciom piekłem. Miałyby one trafić tam, jeśli nie będą wierzyły w jego boga. Okazuje się jednak, że sprawa ma swój ciąg dalszy.

Platforma streaminowa Twitch.tv aktualnie posiada bardzo restrykcyjny regulamin. W ramach korzystania z serwisu nie można oczywiście dopuszczać się aktów rasizmu, seksizmu, homofobii czy nagości. Patrząc jednak na wielką popularność witryny, regulamin jest z różnych powodów łamany.

Reklama

Najczęstszymi kwestiami są nagość czy szeroko pojęta toksyczność, najczęściej polegająca na wyzywaniu. Jednak w skali liczby użytkowników, takich incydentów nie jest wiele, a sam Twitch jest dość przyjazną platformą.

Oczywiście bardzo łatwo można znaleźć kobiety odziane w bardzo prowokacyjny sposób, lecz nie łamie to regulaminu i mieści się jak najbardziej w standardach nałożonych przez Twitcha. Bywają jednak bardziej nietypowe przypadki, które wyłamują się z wszelkich schematów.

Nie od dziś wiadomo, ze religia to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów możliwych do podjęcia. Właśnie zbyt radykalne poglądy były powodem do zablokowania jednego z użytkowników. W sieci administracji wpadł streamer znany pod pseudonimem "DrWitnesser". Czym zasłużył sobie na karę?

Influencer straszył dzieci w Fortnite tym, że trafią do piekła, jeśli nie będą wierzyły w tego samego boga co on. Początkowo Twitch zareagował karą na tydzień. Okazało się jednak, że nałożona została blokada na czas nieokreślony.

Nie wiadomo zatem, kiedy "DrWitnesser" i czy kiedykolwiek będzie mógł ponownie streamować na platformie. Gracz walczy z administracją, krytykując ją za pośrednictwem Twittera. Nie wiadomo czy jednak coś tym wskóra.

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama