Nauczyciel z USA zebrał na Twitchu 16 tys. dol. na posiłki dla uczniów

​Szkoły w Stanach Zjednoczonych są w większości zamknięte w wyniku globalnej pandemii koronawirusa, podczas gdy prezydent Donald Trump i jego administracja nawołują do ponownego ich otwarcia, pomimo znacznego wzrostu liczby zachorowań. Jedno jest pewne: nauczyciele mają ciężko.

Niejaki Zachary "Jaychalke" McCarter ma teraz więcej wolnego od pracy, więc postanowił zrobić coś dobrego dla swojej szkoły za pośrednictwem serwisu Twitch, gdzie zaczął ostatnio prowadzić transmisje. Na cel wziął sobie dług, jaki nagromadził się w szkolnej stołówce, w tysiącach dolarów.

Reklama

W większości publicznych placówek w USA to dzieci (poprzez rodziców) muszą zapłacić za jedzenie wydawane w stołówkach. Niemal 30 mln osób kwalifikuje się na darmowe lub tańsze porcje, o ile dochód takiej rodziny nie przekracza ustalonego poziomu relatywnej granicy ubóstwa.

Wiele rodzin nie kwalifikuje się więc do przecen, a i tak ma problemy z opłaceniem posiłków. Rocznie - według szacunków - to wydatek rzędu 770 dolarów. Teraz nadszedł koronawirus, który pozbawił pracy miliony osób w USA, co dodatkowo potęguje problemy. Wprowadzono specjalny program.

Ten zapewniał darmowe jedzenie bez potrzeby udowadniania ubóstwa, lecz prezydent zapewne nie przedłuży tej inicjatywy. Długi więc rosną. Tymczasem Zachary "Jaychalke" McCarter przeniósł się ostatnio do Omaha w stanie Nebraska, gdzie wkrótce zacznie uczenie języka niemieckiego.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna na Twitchu zorganizował więc maraton o nazwie All Kids Deserve To Eat 2020, czyli "wszystkie dzieci zasługują na jedzenie". Celem było zebranie 13 tysięcy dolarów, co pozwoliłoby całkowicie wyeliminować stołówkowy dług w podstawówce w Ralston w Nebrasce.

Ostatecznie udało się zebrać ponad 16 tysięcy dolarów. McCarter jest szczęśliwy, ale zapewnia, że wolałby zbierać pieniądze na coś innego. "Jest ciężko, ponieważ smutny jest sam fakt, że muszę prosić o pieniądze na taki cel" - przyznaje nauczyciel języka niemieckiego i miłośnik speedrunów.

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL