Nastoletni gracz Fortnite spłacił długi mamy z wygranej z turniejów i streamingu

​Nastolatek zajmujący się profesjonalnym graniem w Fortnite oraz streamingiem na Twitchu zdecydował się na wyjątkowy gest wobec mamy, o czym poinformował ją w trakcie jednej z transmisji w internecie.

Internet żyje w ostatnich dniach historią Aydana Conrada - młodego, profesjonalnego gracza Fortnite oraz streamera na Twitchu, który za pieniądze z turniejów i streamingu spłacił wszystkie pożyczki studenckie zaciągnięte przez mamę, o czym poinformował ją telefonicznie podczas jednej z transmisji na żywo. Początkowo kobieta nie wierzyła w to, co mówi, przyznając, że Aydan zrobił dla niej wystarczająco dużo, ale gdy wreszcie słowa syna dotarły do rodzicielki, to nie kryła ona wzruszenia z gestu syna.

Reklama

Aydan przyznał z kolei, że to w rzeczywistości nie jego zasługa, tylko wszystkich osób oglądających transmisję. Nie wiadomo, ile dokładnie wyniosło wspomniane zadłużenie. E-sportowiec raczej nie miał większego kłopotu ze spłatą zobowiązania, ponieważ w ramach turnieju Fortnite World Cup Finals mimo zajęcia 37 miejsca w rozgrywkach duo zdołał zarobić 50 tysięcy dolarów i dodatkowe 10 tysięcy dolarów za udział w Celebrity Pro-Am.

Ponadto Adyan często zajmuje wysokie lokaty w profesjonalnych turniejach, zaś jego całkowite zarobki płynące z tych wydarzeń szacuje się na 129 tysięcy dolarów. Na co dzień gracz jest zawodnikiem drużyny Ghost Gaming. Na Twitchu również odnosi sukcesy i posiada 1 448 690 obserwujących. Niestety, spłacanie pożyczek studenckich jest dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych niemałym problemem.

Najnowsze statystyki z Departamentu Edukacji USA pokazują, że 42,9 mln kredytobiorców jest odpowiedzialnych za 1,5 miliarda dolarów niespłaconego zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, z czego z tej puli 575 mln dolarów zobowiązań należy do 14 mln kredytobiorców w wieku od 35 do 49 lat. Natomiast e-sport czy streaming stanowi coraz większe zainteresowanie wśród młodszych graczy, którzy wzorując się na gwiazdach pokroju Richarda "Ninja" Tylera Blevinsa chcą osiągnąć identyczny sukces w internecie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Najlepsze tematy