Nastoletni gracz Fortnite napastowany seksualnie

Esport tworzy szansę zdobycia dużej rozpoznawalności nawet wśród bardzo młodych osób. Nastolatkowie mogą zatem szybko stać się sławni, co jednak nie zawsze niesie za sobą same pozytywy. Przekonał się o tym Charlie "Maage" Sykes, który ostatnio poinformował na Twitterze, że otrzymuje wiadomości o seksualnym charakterze.

Liczby rosną

"Maage" jak dotąd nie jest czołową postacią, jeśli chodzi o esport we Fortnite. Różne strony różnie podają jego osiągnięcia. Sykes ma za sobą wygrane w mniejszych rozgrywkach, które pozwoliły mu zarobić niezłą, choć jak na esport, nierewelacyjną sumę pieniędzy oscylującą w okolicach 30 tysięcy dolarów.

Reklama

Brytyjczyk ma jednak dopiero 15 lat, a ponadto rozwija swoje różne kanały social media. Aktualnie nastolatek nie ma na co narzekać. Jego konto na YouTubie subskrybuje ponad 160 tysięcy osób. Na Twitterze zrzesza on ponad 35 tysięcy fanów, natomiast liczba obserwujących na Instagramie przekroczyła 27 tysięcy. Na Twitchu zawodnik posiada z kolei prawie 35 tysięcy śledzących poczynania.

Takie zasięgi mogą Brytyjczykowi stworzyć okazję do podpisania kontraktu z niezłą organizacją. Oprócz reprezentowania jej w oficjalnych turniejach "Maage" mógłby z powodzeniem reklamować markę podczas transmisji oraz materiałów wideo. Być może ktoś niebawem skusi się na gracza, gdyż ten od niedawna pozostaje wolnym agentem.

Ciemna strona sławy

Wspomniane liczby, kontrakty z organizacjami oraz zwycięstwa w mniejszych turniejach na pewno zbudowały młodemu człowiekowi sporą popularność. Sykes przekonał się jednak o jej złej stronie, samemu mówiąc o tym na swoim Twitterze. Mianowicie 15-latek padł ofiarą napastowania seksualnego.

Młody zawodnik przez kilka tygodni był atakowany przez kobietę mającą na Twitterze nick "brilol". Wspomniana osoba wysyłała Brytyjczykowi seksualne zdjęcia i wiadomości. Sykes dodał w komunikacie, że cały czas posiada wszystkie dowody na takie zachowanie ze strony 21-latki. Dla potwierdzenia 15-latek wrzucił screena z fragmentu konwersacji zainicjowanej przez napastnika.

Sprawa ma dość poważny charakter, gdyż w wielu krajach na świecie "brilol" zostałaby uznana za przestępcę na tle seksualnym. W Wielkiej Brytanii seks jest dozwolony od 16 roku życia, co oznacza, że młody zawodnik Fortnite nie kwalifikuje się jeszcze do tej czynności. Być może napastująca zdała sobie sprawę z kłopotów, jakich sobie napytała, gdyż usunęła swoje konto na Twitterze.

Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje