NASCAR zastępuje odwołane wyścigi… zawodami esportowymi z zawodowymi kierowcami

​Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania wielu ważnych wydarzeń i to z różnych branż, również świata sportu, przedwcześnie kończąc choćby sezon NBA czy zawody Nascar.

W związku z tym stacje telewizyjne robią wszystko, co tylko mogą, żeby w jakiś sposób zapełnić te dziury programowe, które z jednej strony powodują ogromne straty finansowe, a z drugiej pozbawiają rozrywki wiele osób, które obecnie muszą siedzieć w domu, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Kiedy więc okazało się, że trzeba odwołać Nascar, czyli zawody największej organizacji wyścigowej w Stanach Zjednoczonych, która odpowiada za takie serie, jak Monster Energy Nascar Cup Series, Xfinity Series i Gander Outdoors Truck Series, Fox Sports szybko musiało coś wymyślić.

Reklama

I tak się właśnie stało, bo dowiedzieliśmy się, że już dzisiaj, tj. 22 marca, stacja zacznie emisję serie eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, które zastąpią klasyczne wyścigi e-sportowymi zawodami w stylu symulacyjnym. A weźmie w nich udział nie byle kto, bo takie gwiazdy wyścigów samochodowych, jak choćby Dale Earnhardt Jr., Bobby Labonte, Kyle Busch, Denny Hamlin i wiele innych sław tej branży.

Komentowaniem 90-minutowego programu zajmie się m.in. słynny Jeff Gordon i jak zapewniają włodarze stacji, wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ochrona wszystkich przed koronawirusem jest tu najważniejsza, dlatego też organizatorzy show ściśle trzymają się wszystkich zaleceń CDC (Centers for Disease Control and Prevention), dbając zarówno o ekipę telewizyjną, jak i zaproszonych gości.

Brzmi ciekawie? Nam taki pomysł zdecydowanie się podoba, bo nawet jeśli nie przyciągnie przed ekrany takich tłumów jak klasyczny Nascar, to jest szansa zainteresowania szerszego odbiorcy e-sportem. Bo choć taka rywalizacja jest dla osób z naszej branży codziennością i dobrze wiemy, jak potrafi być dochodowa, to nie wszyscy zdają sobie z tego sprawą, a co więcej nie wiedzą, jak emocjonujące jest też śledzenie zmagań graczy. I jeżeli faktycznie produkcja zadba o bezpieczeństwo podczas kręcenia show, to my nie możemy się doczekać!

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: nascar

Reklama

Najlepsze tematy