Największy YouTuber na świecie ze swoją skórką w grze?

​Jeden z fanów Fortnite’a: Battle Royale oraz słynnego szwedzkiego YouTubera Felixa "PewDiePie" Kjellberga zaproponowali, by Epic Games dodało skórkę z wizerunkiem swojego idola. Tego typu praktyki są stosowane już w innej znanej produkcji.

Studio tworzące słynne PlayerUnknown’s Battlegrounds wpadło jakiś czas temu na pomysł, by dodawać skórki do broni oraz stroju związane z różnymi streamerami na platformie Twitch. Pomysł ten przypadł do gustu fanom gry i są to bardzo popularne atrybuty. Jakiś czas temu Fortnite na skutek współpracy ze słynnym DJ’em Marshmello zdecydowała się wypuścić do sklepu kostium, jakim posługuje się artysta na scenie oraz kilka przedmiotów z nim związanych. Teraz może być ciąg dalszy podobnej formuły.

Reklama

Jeden z fanów zaproponował, by w grze pojawił się wizerunek szwedzkiego YouTubera z największą liczbą subskrypcji na świecie posługującego się pseudonimem "PewDiePie". W skład zestawu miałaby wchodzić skórka postaci, broni, lotni czy nawet deskolotki. Wszystko jest przedstawione na specjalistycznej grafice i wygląda bardzo interesująco. Nie jest to pierwszy tego typu pomysł, lecz żaden do tej pory nie spotkał się z aprobatą amerykańskiego studia.

Nie wiemy czy tym razem Epic Games odniesie się do koncepcji jednego ze swoich klientów i zarazem fanów. Pomysł spotkał się jednak z dużą aprobatą ze strony innych członków społeczności najpopularniejszego battle royale’a na świecie.

Nie do końca jasna jest również sytuacja prawna wizerunku YouTubera. Wiemy, ze jest on zastrzeżony, lecz nie znamy kwoty pieniężnej, za jaką ewentualnie Epic Games mogłoby odkupić owe prawa oraz czy Szwed byłby zainteresowany taką inicjatywą.

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje