Na Twitchu można pokazywać karmienie piersią

Fragment filmu zamieszczonego w serwisie Twitch.tv /materiały źródłowe

​Jeżeli chodzi o zasady Twitcha, to są one dość restrykcyjne, gdy mówimy o pokazywaniu nagości, czy też przemocy. Pewnej streamerce udało się jednak wywalczyć prawa do tego, ażeby matki karmiące piersią mogły pokazać tenże proceder podczas transmisji na żywo.

Reklama

Cała sprawa związana jest ze streamerką Heather Kent, która prowadzi konto HeatheredEffect. Wspomniana osoba zajmuje się głównie prowadzeniem kanału ASMR na YouTubie, ale zdarza się jej również streamować na Twitchu, dzięki czemu otrzymała ona partnerstwo od platformy. Łącznie na swoich relacjach na żywo kobieta zebrała nieco ponad 280 tysięcy wyświetleń.

Podczas jednego ze streamów Kent zdecydowała się publicznie pokazać jak karmi piersią swoje dziecko. Youtuberka zrobiła to, by wesprzeć akcję oznaczoną jako #normalizebreastfeeding. Kampania miała na celu wskazanie, iż czynność karmienia piersią nie powinna stanowić tematu tabu, a wręcz powinna zostać społecznie zaakceptowana.

Reklama

Wzięcie udziału w akcji początkowo skończyło się dla posiadaczki kanału HeatheredEffect nieprzyjemnościami. Mianowicie Twitch zdecydował się usunąć cały materiał, gdyż otrzymał zgłoszenie, jakoby pojawiła się w nim nagość. Kent była zaskoczona takim obrotem spraw, dlatego zdecydowała się na szybką reakcję, podejmując kontakt z platformą.

Streamerka zwróciła uwagę na fakt, że jej czynność nie łamie regulaminu nałożonego przez portal. Po kilku dniach zwłoki strona streamingowa cofnęła swoją decyzję, przyznając się do błędnego usunięcia treści. Taki ruch spowodowany był jednak zgłoszeniem o nagości. Platforma przyznała również, iż publiczne karmienie piersią wystąpiło u nich po raz pierwszy, przez co przypadek był trudny. Ostatecznie wspomniana czynność nie podlega karze, gdyż nie jest to nic złego.

Heather Kent opublikowała wiadomość od Twitcha na swoim koncie na Twitterze, wyrażając ponadto zadowolenie, że udało się jej doprowadzić do pozytywnego rozpatrywania karmienia piersią przez streamerki.

Dowiedz się więcej na temat: Twitch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL