Minuta, w której zatrzymały się nawet streamy. Gamerzy złożyli hołd Powstańcom Warszawskim

​W czwartek 1 sierpnia o godzinie 17:00 na minutę zatrzymało się kilkadziesiąt streamów kluczowych użytkowników polskiego Twitcha - popularnej platformy do oglądania gier komputerowych na żywo.

To forma pamięci, jaką środowisko gamingowe okazało uczestnikom i ofiarom Powstania Warszawskiego. Wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 75. rocznicy godziny "W".

Reklama

Zatrzymanie się na minutę w jest jednym z najpopularniejszych symboli pamięci o Powstaniu. Początkowo zatrzymywała się tylko Warszawa, z biegiem czasu zwyczaj rozprzestrzenił się na całą Polskę. W tym roku zatrzymała się również część świata wirtualnego. O godzinie 17.00 na stronie głównej polskiego Twitcha stanęły wszystkie streamy. Dodatkowo, blisko 70 influencerów gamingowych (m.in. Piotr "Izak" Skowyrski, Katarzyna "UrQueeen" Jajuga, Wiktor "TaZ" Wojtas, Rock Alone, PAGO) zjednoczyło się w social mediach publikując treści pod wspólnym hasłem #godzinaW. Zasięg akcji w mediach społecznościowych wyniósł 800 tysięcy osób.

Pomysł na akcję "#godzinaW na Twitchu" opierał się  na dwóch obserwacjach. Po pierwsze rozgrywka w gry online z założenia nie może być przerwana, bo toczy się razem z innymi uczestnikami. Po drugie streamy na Twitchu trwają całą dobę, bez przerwy. Poprzez zaskakujący mechanizm przerwania rozgrywki oraz zatrzymanie streama u kluczowych influencerów udało się szeroko przekazać ideę do grupy docelowej.

Projekty skierowane do młodych osób mają w Muzeum Powstania Warszawskiego najwyższy priorytet. Muzeum od lat stara się trafiać do młodych i "mówić ich językiem", stąd naturalny pomysł na projekt rozgrywający się w świecie gier komputerowych i w środowisku ich miłośników. Za koncepcję i realizację akcji odpowiadała agencja Gameset specjalizująca się w działaniach w obszarze gamingu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Najlepsze tematy