Liga Call of Duty przechodzi na PC, ale… na padach

​Włodarze oficjalnej ligi Call of Duty ogłosili w poniedziałek, że przenoszą zmagania z konsol PlayStation 4 na PC, co wydaje się logicznym posunięciem w obliczu starzenia się tego urządzenia. Nieco mniej sensowna wydaje się jednak decyzja, że profesjonaliści nadal będą grać na padach.

Z drugiej strony, po latach grania na konsolowych kontrolerach trudno spodziewać się, by zawodnicy nagle przenieśli się na klasyczny zestaw składający się z myszy i klawiatury. W ten sposób uda się więc zaoferować znacznie mocniejszą platformę, ale szanując przy tym przyzwyczajenia profesjonalistów.

Reklama

"Dzisiaj Liga ogłasza, że profesjonalne zmagania przenoszą się na połączenie PC z kontrolerem, zaczynając od sezonu 2021. To oznacza, że wszystkie profesjonalne mecze będą rozgrywane na PC, a zawodnicy muszą korzystać z jednego z zaakceptowanych przez Ligę padów" - głosi oświadczenie.

"W ramach tej transformacji, Liga Call of Duty w nadchodzącym sezonie zachowa wyłącznie kontrolowanie za pomocą padów" - napisano dalej, co może sugerować, że w przyszłości regulacje te zmienią się w nieco większym stopniu, umożliwiając na przykład granie już na myszy i klawiaturze.

To oznaczałoby podejście w stylu innych esportowych strzelanek, jak CS:GO czy Valorant, gdzie od zawsze gra się wyłącznie na PC. Podobnie jest z Rainbow Six: Siege, które jest popularne również na konsolach - choć na początku "działalności" romansowało także z turniejami na konsolach.

Obecny sezon Call of Duty League zakończył się pod koniec sierpnia. Activision - idąc wzorem Overwatch - postawiło na zespoły związane z miastami, choć globalna pandemia skutecznie pokrzyżowała plany na rozgrywanie meczów "w domu" oraz "na wyjeździe", jak w piłce nożnej.

W wielkim finale zmierzyły się zespoły Dallas Empire oraz Atlanta FaZe, wygrał ten pierwszy, zgarniając 1,5 miliona dolarów. Obie te drużyny były też najlepsze w sezonie zasadniczy, więc obyło się bez niespodzianek. Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie rozpocznie się sezon zmagań 2021.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje