LEC, Tydzień 4 – posumowanie wyników

Za nami jeden z najdziwniejszych tygodni LCS. W swoim standardowym stylu, Amerykanie zapewnili fanom League of Legends sporo niespodzianek i gier wygrywanych pojedynczymi autoatakami.

Sobota, 4 lipca:

  • 100 Thieves - Golden Guardians 0:1
  • CLG - Cloud 9 0:1
  • Golden Guardians - TSM 0:1
  • 100 Thieves - Dignitas 1:0

Reklama

Niedziela, 5 lipca:

  • FlyQuest - Evil Geniuses 1:0
  • Team Liquid - Immortals 1:0
  • Dignitas - Cloud9 0:1
  • FlyQuest - Team Liquid 0:1

Poniedziałek, 6 lipca:

  • CLG - TSM 0:1
  • Immortals - Evil Geniuses 0:1

Podobnie jak podsumowania Ultraligi do trzeciej kolejki rozpoczynaliśmy od chwalenia AGO Rogue, tak cotygodniowe zestawienie wyników LCS musi otworzyć Cloud9. Po czterech tygodniach drużyna Blabera wciąż jest niepokonana i chociaż zdarzało im się już przegrywać wczesne etapy gry, miejsce w tabeli pozostaje niezmienne. Eksperci zaczynają już rozmowy o bezbłędnym splicie, a Cloud9 próbuje nie wypalić się przez ostatnie wygrywanie i doczekać ze swoją formą do playoffów.

Reszta tabeli z kolei mierzy się z dużo poważniejszymi wyzwaniami. Większość wyników z tego tygodnia nie będzie dla stałych widzów zaskoczeniem. Okoliczności, w jakich wygrywało chociażby TSM z CLG, czy FlyQuest z Evil Geniuses, pozostawiały jednak wiele do życzenia.

Jedno jest pewne: obserwujemy bardzo dobrą passę TSM i Team Liquid. Obie drużyny, mimo okazjonalnych problemów i potknięć, są na wysokich seriach zwycięstw po spotkaniach z najlepszymi drużynami w lidze. Nikt nie oczekuje od nich wygrywania przeciwko Cloud9. Walka o playoffy i drugie, najważniejsze obok lidera miejsce, będzie pewnie trwałą do ostatniego tygodnia. Pewne zwycięstwa w środku sezonu mogą niedługo przeważyć o pozycji którejś z tych drużyn pod koniec regulaminowej części splitu.

Zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów, CLG zaczęło przegrywać. Po wyjątkowo prostym kalendarzu przyszedł czas na trudniejsze mecze, w których drużyna Wiggly’ego poległa. Biorąc pod uwagę ich kolejne mecze, przeciwko Team Liquid i Evil Geniuses, nie jest to koniec trudnych zadań dla tej ekipy. Może się okazać, że po udanym początku o wejście do playoffów będą walczyć z wydostającym się powoli z dołu tabeli Golden Guardians.

Większych korzyści nie przyniosły jeszcze niestety zmiany 100 Thieves. W nowym składzie zmierzyli się w tym tygodniu właśnie z GG, pierwszej drużynie, którą powinni pokonać w bezpośrednim pojedynku, jeżeli liczą na wejście do playoffów. Chociaż zrekompensowali sobie tę porażkę wygraną z Dignitas, w przyszłym tygodniu czekają na nich mecze przeciwko FlyQuest i Cloud9, co nie powinno świeżo upieczonych graczy podstawowego składu napawać większym optymizmem.

W przeciwieństwie do LEC, które rozpoczęło w poniedziałek krótką przerwę, LCS odbędzie się w nadchodzący weekend. Piąty tydzień rozpocznie się już w sobotę, 11 lipca od spotkania Dignitas - Immortals.

Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje