Kolejnych 12 profesjonalnych graczy PUBG zbanowanych

​PUBG Corp kontynuuje swoją walkę z cheaterami. Nowe oświadczenie przyniosło bany aż dla 12 profesjonalnych zawodników.

Jeszcze niedawno informowaliśmy Was, że czterech graczy dostało trzyletnią restrykcję na grę competitive. Wygląda na to, że był to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Profil PUBG Esports w poniedziałek, za pomocą TwitLonger, opublikował oświadczenie w sprawie kolejnych graczy, którzy zostali pozbawieni okazji do uczestniczenia w rozpoczynającej się niebawem PlayerUnknown’s Battleground Esports League.

Reklama

W poprzednim przypadku rozdawanych banów sprawa była jasna: Używałeś nielegalnych oprogramowani w profesjonalnych meczach? Do zobaczenia za trzy lata! Dzisiaj sytuacja ma się nieco inaczej, bowiem tylko połowa z dwunastu graczy używała cheatów podczas oficjalnych, esportowych rozgrywek. Czterech z nich cheatowało w publicznych meczach, a dwójka dostała dwuletnie zakazy na udział w profesjonalnych meczach, ponieważ wiedzieli o nielegalnych działaniach swoich kolegów i nie poinformowali odpowiednich osób.

Co za tym idzie, kwalifikacje do Contenders League zostają wstrzymane, Pittsburgh Knights i Red Diamonds szukają graczy na zastępstwo, jeżeli chcą utrzymać swoje miejsce w lidze, a zamiast pozbawionego slotu Sans domicile fixe pojawi się nowa drużyna z zachodniej części Europy. Ciężko powiedzieć, czy jest to koniec banów na profesjonalnej scenie PUBG. Na pewno nie skończyło się jednak śledztwo PUBG Corp, które zdaje się dopiero rozkręcać. 

Dowiedz się więcej na temat: PUBG

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama