Kolejny Major CS:GO w Brazylii?

​Według informacji znanego informatora esportowego o pseudonimie "DeKay" przyszły turniej rangi Major w CS:GO odbędzie się w Brazylii. Byłaby to pierwsza tego typu impreza w Ameryce Południowej. Czy te doniesienia się potwierdzą?

Przespany okres w Brazylii

Reklama

Wydaje się, że organizatorzy największych turniejów CS:GO na świecie nieco przespali potencjał brazylijski. W 2016 odbył się w zasadzie jedyny wielki, światowy turniej w "kraju Kawy", gdy czołowe zespoły walczyły o triumf w światowych finałach ESL Pro League sezonu czwartego. Był to okres, gdy najlepszą drużyną na świecie było brazylijskie SK Gaming, a inna formacja, wówczas pod nazwą Immortals stanowiła jedną z czołowych formacji w regionie North America. Z niewyjaśnionych powodów, był to jedyny tak znaczący turniej w kraju drużyny, która przez dwa lata dominowała scenę CS:GO.

Można się domyślać, że bieda panująca w Brazylii powodowała ryzyko organizacji tego typu turnieju esportowego. Innym powodem mogą być również kwestie bezpieczeństwa. Brazylia nie należy do najbezpieczniejszych krajów, lecz odbyły się tam całkiem niedawno Letnie Igrzyska Olimpijskie oraz piłkarskie Mistrzostwa Świata i nie doszło do większych aktów przemocy, więc ten argument chyba nie jest najbardziej słuszny. Faktem jest jednak to, że takich turniejów nie było, ale wiele wskazuje na to, że niebawem ulegnie zmianie ten stan.

Poważny CS:GO w końcu w Ameryce Południowej?

Jak donosi z reguły bardzo dobrze poinformowany użytkownik Twittera - "DeKay" w przyszłym roku Major odbędzie się w Brazylii, a jego organizatorem ma być Electronic Sports League wraz z producentem gry - Valve. Jak na razie są to oczywiście nieoficjalne wiadomości.  Prawdopodobieństwo ich prawdziwości są jednak duże.

"DeKay" na Twitterze jest bardzo znaną postacią wśród fanów CS:GO. Bardzo często to on jako pierwszy informuje o transferach czy przyszłych turniejach. Doniesienia pokrywają się również z zamiarami ekspansji sceny CS:GO na inne kontynenty. Do tej pory Majory CS:GO odbywały się wyłącznie w Europie i Ameryce Północnej. Można było przewidywać, że kolejnym etapem będzie Azja, lecz jest to rynek zdominowany przez DOTĘ 2, StarCrafta 2 oraz League of Legends, więc CS:GO mogłoby się tam odbić od przysłowiowej ściany.
Dlatego też prawdopodobnie lokalizacją będzie Brazylia. Jest to dobry kierunek pod kątem CS:GO, lecz ostatnio tamtejsza scena znajduje się w kryzysie. Najwyżej notowana drużyna w rankingu HLTV.org zajmuje jedenaste miejsce i nie osiąga największych sukcesów.

Kiedy oficjalna decyzja?

Oficjalną decyzję odnośnie Majora w Brazylii powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ogłosi ją producent CS:GO - Valve wraz z prawdopodobnie ESL Brasil. Czy czeka nas kolejny interesujący Major? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. Na pewno będzie o co walczyć, gdyż w puli turnieju znajdzie się prawdopodobnie okrągły milion dolarów amerykańskich.

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL