Kolejni streamerzy współpracują z Epic Games

​Jeden z najbardziej znanych streamerów na świecie - Tyler "Ninja" Blevins otrzymał niespodziewany prezent od Epic Games. Skórka z jego wizerunkiem pojawiła się w grze i jest dostępna dla wszystkich graczy. Ponadto dodany został jego charakterystyczny taniec, który wykonuje po zwycięskich grach. Po tym ruchu kolejni streamerzy mogli liczyć na podobne prezenty. Kim będą "wybrańcy" Epic Games?

Streamerzy gwiazdami popkultury

Amerykanin od ponad dwóch lat znajduje się w ścisłej czołówce streamerów na świecie pod względem rozpoznawalności. Jego profil na Twitterze śledzi blisko pięć i pół miliona osób, Dla porównania,, konto Roberta Lewandowskiego na tym samym portalu jest obserwowane przez "zaledwie" 1,3 miliona osób.

Reklama

To pokazuje, że Blevins stał się gwiazdą światowego formatu. Świadczy o tym również kwota, za jaką podpisał umowę z Mixerem - platformą streamingową należącą do Microsoftu. Kontrakt Amerykanina wyniósł nieoficjalnie 50 milionów dolarów. Takie kwoty obracają się tylko w najpoważniejszym biznesie. Ponadto "Ninja" otrzymał od Electronic Arts okrągły milion w amerykańskiej walucie za zaledwie jedną transmisję z APEX Legends.

Popularność Amerykanina po przejściu na platformę Mixer znacznie spadła. Na witrynie należącej do Microsoftu Blevinsa ogląda znacznie mniej widzów, niż to było na Twitchu.  Nie oznacza to, że zapomniano o graczu.

Na Twitchu zdecydował się pozostać inny gwiazdor - Turner "Tfue" Tenney. 22-latek również gra w Fortnite’a i jest uznawany za jednego z najlepszych graczy na świecie. Przez długi okres swojej kariery reprezentował słynną organizację FaZe Clan. Po konflikcie związanym między innymi z kontraktem, zdecydował się opuścić "klub" i aktualnie nie jest zrzeszony w żadnej organizacji. Tenney jest aktualnie wiodącym streamerem na Twitchu bez podziału na kategorie. Transmisje z jego rozgrywek obserwuje codziennie kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W świecie Fortnite’a nie brakuje również przedstawicielek płci pięknej. Najbardziej znaną postacią jest "Pokimane". Urodzona w Maroku Imane Anys jest zdecydowanie najpopularniejszą streamerką na świecie. Wielokrotnie na swoich streamach grała z największymi gwiazdami Fortnite’a, co świadczy o jej umiejętnościach i rozpoznawalności. Co łączy te trzy postaci? Wszystkie trafiły lub trafią do Fortnite’a.

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Epic Games

Reklama

Najlepsze tematy