Killjoy nową postacią w Valorant

​Po niedawnym "wycieku" informacji studio Riot zdecydowało się potwierdzić i oficjalnie zapowiedzieć Killjoy, kolejną postać w sieciowej strzelance Valorant. Kobieta otrzymała własny trailer i opis umiejętności, które wydają się sugerować bardziej taktyczne podejście i rolę wsparcia w drużynie.

Killjoy pojawi się w grze razem z rozpoczęciem drugiego aktu Episode I: Ignition, a więc 4 sierpnia. Gracze dopatrzyli się nadchodzącej postaci w grze już wcześniej, ponieważ w plikach znaleziono między innymi nowe dźwięki umiejętności oraz animacje. Szczegółów nadal jednak brakowało.

Reklama

Teraz już jednak wiemy, że bohaterka przypomina nieco inżyniera z Team Fortress. Dysponuje między innymi rozkładanym działkiem, ostrzeliwującym wrogów w promieniu 180 stopni. Podczas meczu sprzęt można w dowolnym momencie zwinąć i przenieść w inne, bardziej dogodne miejsce na mapie.

Pierwszym talentem jest jednak Bot alarmowy. Ten działa nieco jak mina. Po wypuszczeniu zaatakuje wrogów, którzy znajdą sie w zasięgu. Gdy robot-zabójca dopadnie cel, eksploduje, a trafieni wrogowie stają się tymczasowo podatni na podwójne obrażenia ze wszystkich źródeł.

Specjalny granat to nanorój. Ten po rzucie spokojnie czeka na ziemi, by po aktywacji przez gracza prowadzącego Killjoy aktywować się, wypuszczając niszczycielską chmarę nanobotów. Listę uzupełnia podatna na zniszczenie blokada, zatrzymująca wrogów w zasięgu na mniej więcej 8 sekund.

Reklama

Najlepsze tematy