Jak można zarobić na wojnie Epic Games z Apple? Wystarczy wystawić iPhone’a z zainstalowanym Fortnite za 10 tysięcy dolarów

Telefony Apple z zainstalowaną aplikacją Fortnite kosztują krocie. /AFP

​Mobilna wersja Fortnite nie jest już dostępna w App Store, co jest konsekwencją walki toczonej przez Epic Games z Apple. Na tej sytuacji chcą zarobić jednak internetowi biznesmeni, sprzedając urządzenia amerykańskiego producenta z zainstalowanym battle royale po wygórowanych cenach.

Wojna Epic Games z Apple, w efekcie której ze sklepu producenta usunięto mobilną wersję Fortnite, trwa od niedawna. Przypomnijmy, że deweloperzy zaoferowali graczom niższą cenę za wirtualną walutę dostępną w battle royale, wymagając jedynie dokonania bezpośredniej płatności, omijającej system Apple.

Reklama

Firma z Cupertino wyrzuciła więc grę z katalogu App Store, zarzucając autorom łamanie zasad platformy. Epic nie pozostał dłużny, przygotowując wielostronicowy pozew, w którym oskarża Apple o monopol i niszczenie uczciwej konkurencji. Grupą, która postanowiła wykorzystać obecną sytuację są... internetowi biznesmeni.

Na eBayu pojawiły się aukcje oferujące iPhone’y z zainstalowanym Fortnite Mobile. Ceny iPhone’a 11 z 64 GB pamięcią na dane spokojnie przekraczają 1300 dolarów i nie brak nawet osoby próbującej sprzedać iPhone’a X za... 10 tysięcy dolarów, co daje prawie 37 tysięcy złotych.

Smartfon z Fortnite to nie jedyne urządzenie wystawiane na aukcjach, ponieważ redaktorzy z Wccftech zauważyli również iPada za 900 dolarów. Nie należy dodawać, iż tego rodzaju oferty są zwyczajnie nieopłacalne, ponieważ nawet posiadając zainstalowanego Fortnite, nie będziemy w stanie zaktualizować go do najnowszej wersji oferowanej przez autorów i nie otrzymamy nowej zawartości.

Ponadto nie ma żadnej gwarancji, że Epic Games koniec końców nie dogada się z Apple, a Fortnite nie wróci do App Store. Nic nie zapowiada aby w każdym razie miało to nastąpić w najbliższej przyszłości - Apple zamknęło wszystkie konta programistyczne należące do Epic dedykowane iOS oraz Mac. Oznacza to, że nie da się wprowadzać poprawek kasujących błędów czy innych aktualizacji wnoszących np. nową treść do gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL