Infoszach Masters: Półfinał 1 - E. Bogdanov v I. Bogdanov

​Jakim uczuciem jest rywalizacja z osobą, którą zna się od urodzenia? Gdy zna się drugiego człowieka zarówno jako szachistę, jak i osobę, to starcie wzajemnych idei i pomysłów jest bardzo trudnym zadaniem.

Bracia Bogdanov wszystkie partie zagrali w bardzo zawadiackim stylu, wdając się w agresywne zapasy po całej desce. W pierwszych trzech partiach nie mieli ani sekundy na odetchnięcie, w bitewnym szale cały czas wymierzali sobie ciosy i wykonywali uniki, wygrywając na zmianę - Egor wysunął się na prowadzenie 2-1.

Reklama

W czwartej i piątej potyczce zgadzali się na rozejm, ale ich negocjacje nie były pokojowe, w szóstej szpilę bratu wbił Ignat i ustalił wynik na 3-3. Ostatnie dwa blitze zakończyły się remisami i tym sposobem wiedzieliśmy już, że wszystko rozstrzygnie się w bulletach albo armagedonie.

Okazało się, że skrócenie czasu gry wspomogło Egora, który rozprawił się z młodszym bratem i zamknął kwestię awansu do finału dwoma zwycięstwami. Ignat wysoko postawił poprzeczkę bratu, lecz niestety - któryś z nich musiał zostać Ablem.

Półfinał 2 między Viktorem Gazikiem i Janem Klimkowskim już 21.11. Transmisja rozpocznie się o 20.00 - możecie ją obejrzeć via platforma Twitch.tv - embed z playerem znajdziecie poniżej. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora - www.infoszach.pl.

I ty możesz zostać mistrzem

Klub Infoszach na chess.com może pochwalić się ponad 4,5 tysiącami członków, a z okazji czwartych urodzin twórcy planują zorganizować otwarty turniej online - start 22 listopada o godzinie 18.30.

Będzie to pomiędzy meczem o trzecie miejsce a finałem Infoszach Masters. Każdy może spróbować swych sił. Jest to całkowicie darmowe, wystarczy założyć konto na chess.com i zapisać się do turnieju. Zapisy ruszą godzinę przed turniejem. Klub Infoszach na platformie chess.com znajdziecie pod adresem - www.chess.com/club/infoszach?ref_id=65968046.

Dowiedz się więcej na temat: Infoszach Masters

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje