Imponujący rekord graczy Fortnite

​Epic Games pochwaliło się, że w Fortnite gra na całym świecie już ćwierć miliona osób. Tytuł ciągle się rozwija i wiele wskazuje na to, że kolejne rekordy są jedynie kwestią czasu.

Od początku ubiegłego roku Fortnite niepodzielnie rządzi na rynku gier z gatunku battle royale. Przez pierwsze półrocze 2018 roku jeszcze PlayerUnknown’s Battlegrounds od PUBG Corp. próbowało rywalizować z dzieckiem Epic Games, lecz w bardzo szybkim tempie pozycja traciła na popularności z powodu wielu błędów czy słabej optymalizacji.

Reklama

Popularności Fortnite’a nie zagroził również Call Of Duty: Black Ops 4, który również zawierał w sobie tryb BR. Najpoważniejszym konkurentem jest na tą chwilę Apex Legends od Electronic Arts.

Wszystkie powyższe tytuły nie sprawiają osłabienia kondycji Fortnite’a. Epic Games pochwaliło się właśnie, że w tytuł gra na całym świecie aż 250 milionów ludzi. Wrażenie robi również fakt, iż w grze znalazło się jednocześnie aż jedenaście milionów użytkowników.

Są to absolutne rekordy światowe w historii gier wideo. Ciekawostką jest fakt, że aż 35 procent wszystkich graczy stanowi reprezentacja płci żeńskiej. To pokazuje, że Fortnite jest odpowiednie dla wielu grup i stoi ponad wszelkimi podziałami.

Kiedy się skończy marsz tytułu po nowe, imponujące rekordy? Tego nie wiemy. Pewne natomiast jest to, że jeszcze nie raz usłyszymy o tej grze jako fenomenie na scenie gamingowej.

Krzysztof Chałabiś    

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy