IKEA ogłasza współpracę z ASUS ROG, będzie robić gamingowe meble

​Co może wyjść z połączenia giganta meblowego i jednego z uznanych producentów sprzętu dla graczy? Oczywiście gamingowe meble!

IKEA już wcześniej wyraziła zainteresowanie nowymi technologiami i wystarczy spojrzeć na jej sekcję inteligentnego domu czy meblową aplikację rozszerzonej rzeczywistości, ale za pecetowy gaming nie zabierała się nigdy wcześniej.

Reklama

Już niebawem ulegnie to jednak zmianie, a wszystko za sprawą podpisania umowy z asusową marką Republic of Gamers (ROG), której efektem będzie linia ok. 30 produktów dedykowanych graczom.

Co najważniejsze, te mają być przystępne cenowo, ale niestety nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów, więc nie mamy pojęcia, o jakich konkretnie meblach tu mowa. Biurka i krzesła wydają się pewniakami, ale do wypełnienia całej gamy produktów jeszcze daleka droga, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na kolejne informacje. Miejmy nadzieję nie za długo, bo współpraca zapowiada się interesująco, a na rynku może i nie brakuje gamingowych foteli, ale z atrakcyjnymi cenowo biurkami jest już większy problem.

Na szczęście nie musimy już czekać na ujawnienie daty debiutu kolekcji w sklepach, bo szwedzki gigant poinformował, że produkcja ruszy w lutym przyszłego roku, a gotowe produkty znajdziemy w sklepach na całym świecie w październiku przyszłego roku.

Co więcej, IKEA podkreśla, że traktuje gaming cross-demograficznie, jest więc nadzieja na to, że jej produkty nie będą krzyczały z daleka, że są dla graczy i lepiej wpasują się do mieszkań dorosłych osób, zachowując bardziej neutralną stylistykę.

Za powstanie tej rodziny produktów odpowiadać będzie IKEA Product Development Center w Szanghaju, które ma ściśle współpracować z inżynierami ROG, profesjonalnymi graczami i fanami tej wirtualnej rozrywki, żeby stworzyć produkty spełniające ich wymagania.

Poprzez współpracę z ROG, IKEA chce połączyć swoją wiedzę meblarską z doświadczeniem ROG w zakresie tworzenia wyjątkowego doświadczenia gamingowego - pisze IKEA w swoim oświadczeniu.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Ikea

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje