​IEM Sydney: FaZe i mousesports w półfinale!

Piątek wyłonił pełną obsadę półfinałów IEM Sydney. Pojedynki ćwierćfinałowe padły łupem FaZe Clan oraz mousesports.

Jako pierwsi na arenę weszli gracze FaZe Clan oraz fnatic. Podczas pierwszej połowy na cache doszło do dość wyrównanej walki. Na stronę terrorystów FaZe przenosiło się z przewagą trzech punktów. Z czasem międzynarodowa formacja powiększyła swe prowadzenie, dość pewnie zgarniając mapę na swoje konto.

Wydawało się, że do podobnej sytuacji dojdzie na mirage. FaZe bowiem dość szybko wypracowało zaliczkę (7:1), kurczowo się jej trzymając. W pewnym momencie fnatic przegrywało 5:15. Od tego momentu Szwedzi zaczęli gonić wynik, broniąc dziewięciu rund meczowych. W 30. odsłonie Finn „karrigan” Andersen i spółka postawili jednak kropkę nad „i”, awansując do półfinału.

FaZe Clan – fnatic 2:0 (16:8 – cache, 16:14 – mirage)

Następnie do boju ruszyli gracze mousesports i Renegades. Mimo że Ci drudzy mieli wsparcie publiki, to jednak „Myszy” nadawały ton rozgrywce, wychodząc na prowadzenie na mirage. Podczas dalszej rywalizacji na mapie Europejczycy konsekwentnie dążyli do wygranej, obejmując prowadzenie w meczu.

Chris „chrisJ” de Jong, wraz z kolegami, przeniósł dobrą dyspozycję na inferno, odskakując rywalom na 7 „oczek” 11:4. Zmiana stron przyniosła jednak odwrócenie sytuacji. Renegades odrobiło straty, doprowadzając do wyniku 15:15. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było trzeciej dogrywki, w której górą okazał się w większości australijski zespół.

Decydujący okazał się train. Po dobrym początku (6:1), „Myszy” przestały zdobywać punkty, tracąc swą przewagę (6:7). Od tego momentu doszło do wyrównanej rywalizacji pomiędzy ekipami, która znów przeniosła je do walki w dogrywce. Tym razem to mousesports okazało się lepsze, pieczętując tym samym awans do półfinału.

mousesports – Renegades 2:1 (16:7 – mirage, 23:25 – inferno, 19:15 - train)

Sobota przyniesie dwa pojedynki półfinałowe. Harmonogram zmagań prezentuje się następująco:

7:00: FaZe Clan – TyLoo
11:00: Astralis - mousesports

Reklama

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: IEM Sydney | mousesports | FaZe Clan | Renegades | fnatic

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje