Hiszpan pobił rekord oglądalności Twitcha

​Hiszpański YouTuber znany szerokiej publiczności pod pseudonimem "TheGrefg" pobił rekord oglądalności jednej transmisji w serwisie Twitch.tv. Poniedziałkowy stream oglądało ponad 2 miliony widzów. To nie udało się nigdy wcześniej.

Poprzednio rekordowy stream należał do Tylera "Ninjy" Blevinsa. Streamer i gracz głównie Fortnite: Battle Royale’a dokonał tej sztuki w 2018 roku. Wówczas streamował tytuł od Epic Games, a jego współgraczem był słynny kanadyjski raper Drake.

Reklama

Obie gwiazdy zgromadziły na streamie ponad 660 tysięcy widzów. Był to absolutny rekord oglądalności pojedynczej transmisji streamera. Wiele wskazywało na to, ze ten wynik przetrwa wiele lat. Tak się jednak nie stało. Wszystko ponownie za sprawą... Fortnite.

Epic Games zdecydowało, że stworzy skórkę z podobizną hiszpańskiego influencera - Davida Cánovasa Martíneza - znanego pod pseudonimem "TheGrefg". Może on się pochwalić piętnastoma milionami subskrypcji na YouTubie i przeszło sześcioma milionami obserwujących na Instagramie.

Hiszpan zajmuje się także prowadzeniem organizacji esportowej - Heretics. Zdecydował się on na uruchomienie transmisji na żywo właśnie z okazji prezentu od Epic Games. To, co jednak się zdarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania.

Martinez uruchomił transmisję w poniedziałkowy wieczór i dokonał czegoś absolutnie historycznego na Twitchu. Transmisję YouTubera oglądało jednocześnie ponad dwa miliony widzów. Jak łatwo policzyć to ponad trzykrotne pobicie poprzedniego rekordu "Ninjy". Taki wyczyn odbił się szerokim echem w mediach branżowych i nie tylko.

Wynik Hiszpana będzie prawdopodobnie przez wiele miesięcy aktualny. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że ktokolwiek będzie w stanie mógł się do niego chociażby zbliżyć w najbliższej przyszłości.

Dowiedz się więcej na temat: Twitch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL