Gracz Pogoni Szczecin ukarany przez EA Sports

​Występujący w barwach Pogoni Szczecin podczas rozgrywek ligowych Ekstraklasa Games Nikodem "Piko" Pawlak został ukarany przez EA Sports. Powodem karencji jest nieprzepisowa sprzedaż lub wymiana kart na rynku FIFA Ultimate Team.

Drużyna "Portowców", w której gra 16-latek przeciętnie sobie radzi w pierwszym sezonie Ekstraklasa Games. Po czternastu rozegranych spotkaniach klub ze Szczecina zajmuje ósmą lokatę z bilansem pięciu zwycięstw, pięciu remisów oraz czterech porażek na swoim koncie. Daje to ósme miejsce, czyli na samej granicy awansu do grupy mistrzowskiej po podziale tabeli. "Piko" jest jedną z gwiazd nie tylko Pogoni, ale też całej ligi.

Reklama

O 16-letnim graczu zaczęło być głośno w listopadzie ubiegłego roku, gdy uzyskał awans na zawody z cyklu EA SPORTS FIFA 19 Global Series. Jak się okazuje, producent gry - EA Sports wyrzuciło "Piko" oraz dziesięciu innych zawodników za nieprzepisowe ruchy na rynku FIFA Ultimate Team. Mianowicie, błąd polegał na tym, że Polak dopuścił się nieprzepisowego handlu lub wymiany kart, które nie są autoryzowane przez EA. Kara jest dotkliwa, gdyż zawieszenie potrwa cały sezon.

Na szczęście dla "Piko", jak i całej Pogoni, kara nie obejmie rozgrywek Ekstraklasa Games i drużyna ze Szczecina w składzie z Pawlakiem będzie mogła spokojnie walczyć o miejsce dające awans do grupy mistrzowskiej naszych rodzimych rozgrywek.

Tuż po Wielkanocy zawodników Pogoni czeka bardzo trudny dwumecz z wiceliderem ligi - Jagiellonią Białystok. Faworytem są gracze z Podlasia.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: EA Sports

Reklama

Najlepsze tematy