G2 bliskie pozyskania Jankosa

W amerykańskich LCS-ach wszystko zaczyna powoli się klarować. Poznajemy składy kolejnych drużyn i nazwiska kolejnych graczy przechodzących tam z Europy. Nasz rejon dalej w dużym stopniu pozostaje niewiadomą. Jednym z najciekawszych tematów dla polskich kibiców jest potencjalny transfer Marcina ‘Jankosa’ Jankowskiego.

Źródła ESPN donoszą, że G2 jest o krok od podpisania kontraktu z polskim junglerem. Jego kontrakt z H2k Gaming wygasł 20 listopada, czyniąc jednocześnie z Jankosa wolnego agenta. Jedyną przeszkodą na drodze do transferu jest klauzula w kontrakcie mówiąca o tym, że jeżeli zawodnik dostanie propozycję od innej organizacji, H2k ma możliwość wyrównania tej propozycji i ponownego pozyskania swojego gracza.

Reklama

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Jankos do G2 ma dołączyć w przyszłym tygodniu. Byłby ostatnim dodatkiem do aktualnej czwórki: Martin ‘Wunder’ Hansen, Petter ‘Hjarnan’ Freyschuss, Kim ‘Wadid’ Bae-in oraz Luka ‘PerkZ’ Perković. G2 Esports zostało zmuszone do dokonania aż trzech zmian w składzie, który odnosił spore sukcesy w ostatnich sezonach.

Jesper ‘Zven’ Svenningsen oraz Alfonson ‘Mithy’ Aguirre Rodriguez dołączyli do Team SoloMid 21 listopada, Kim ‘Trick’ Gang-yun wrócił do Korei, dołączając do drużyny bbq Olivers, a samo G2 Esports nie zdecydowało się na kontynuowanie współpracy z Ki ‘Expectem’ Dae-han.

Tomasz Alicki

Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Najlepsze tematy