Fortnite z rekordem liczby graczy po koncercie rapera

Travis Scott i Kylie Jenner /AFP

​Od czasu do czasu Epic Games tworzy dla fanów okazję posłuchania koncertu w grze. Niedawno gwiazdą tej formy rozrywki był Travis Scott, czyli aktualnie jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Inwestycja w artystę okazała się sukcesem, gdyż wydarzenie w Fortnite zanotowało rekord w postaci 12 milionów użytkowników będących w grze w jednym momencie.

Reklama

Koncerty specjalnością Epic Games

Muzyczne wydarzenia w Fortnite nie są już wielką nowością. Taka impreza miała już miejsce jakiś czas temu. Pierwszą gwiazdą, która porozumiała się z producentami gry odnośnie do eventu, był Marshmello. Niedawno Epic Games zdecydowało się sięgnąć po Travisa Scotta. O jego popularności świadczy fakt, że na YouTubie regularnie przekracza on barierę 100 milionów wyświetleń na YouTubie.

Reklama

W zorganizowaniu specjalnego eventu dla graczy pomagają obecne czasy. Z powodu pandemii koronawirusa różne segmenty rozrywki są storpedowane, przez co finalnie nie odbywają się żadne imprezy masowe. Poza tym wiele osób decyduje się na pozostanie w domach, by jak najrzadziej narażać się na złapanie Covid-19.

Fortnite z rekordem

Ze swoją inwestycją włodarze Fortnite'a z trafili w "dziesiątkę". Mianowicie pierwszy koncert Scotta przyciągnął do gry rekordową liczbę fanów. Podczas specjalnego eventu w produkcji znalazło się 12,3 miliona zawodników, co jest nowym rekordem battle royale'a. Wcześniejszy - 10 milionów, należał właśnie do wspomnianego wcześniej Marshmello.

Świetnie prezentuje się również wynik widzów, którzy postanowili wziąć udział w evencie za pomocą streamów. Z transmisji na YouTubie, Twitchu oraz Mixerze wyliczono, iż wydarzenie oglądało ponad dwa miliony osób. Radości ze wszystkich wyników nie ukrywał również sam artysta, czego wyraz dał na Twitterze.

Dla pozostałych jest jeszcze nadzieja

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć rapera "w akcji", jest dobra wiadomość. Otóż na najbliższe dwa dni Epic Games zaplanowało kolejne eventy z udziałem Scotta. Dwa z nich przeznaczone są na Europę i Bliski Wschód, więc tym samym udział w koncercie mogą wziąć również polscy użytkownicy. Pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce w piątek o godzinie 16:00. Drugie z nich odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00.

Pozostałe dwa wydarzenia skierowane są w stronę fanów z Azji i Oceanii, a także Ameryk. To właśnie niejako "rodzimy" koncert zakończy serię eventów z udziałem Travisa Scotta. Osoby zainteresowane inicjatywą, mogą zobaczyć kilka materiałów wideo o dostępnych m.in. w serwisie YouTube - embed poniżej.

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje