Fortnite najbardziej dochodową grą ubiegłego roku

​Z analizy firmy badawczej SuperData wynika, że najbardziej dochodową grą cyfrową ubiegłego roku było Fortnite. Ten tytuł wygenerował dla twórców z Epic Games całe 1,8 miliarda dolarów przychodów. Nieźle jak na produkcję, która szczyci się przecież tym, że jest dostępna za darmo.

To jednak nic dziwnego. Jak dodają analitycy wspomnianego SuperData, aż 74 procent z pieniędzy wydawanych na produkcje cyfrowe ląduje właśnie w kieszeniach producentów projektów darmowych. Wszyscy narzekają na skórki i skrzynie z losową zawartością, a następnie je kupują.

Reklama

Jeśli mowa o grach "premium", to najbardziej dochodowa była FIFA 19, a wydana znacznie później FIFA 20 zdążyła wskoczyć już na czwartą lokatę. Potęgą trybu Ultimate Team z kartami zawodników jest więc ogromna. Podium uzupełnia Call of Duty: Modern Warfare i nieśmiertelne GTA 5.

Cały rynek gier wideo był w 2019 roku warty 120 miliardów dolarów. Najważniejsze są produkcje mobilne, odpowiedzialne za ponad połowę- 64,4 miliarda. Na drugim miejscu poczciwe granie na PC, z 29,6 miliarda, a dalej konsole, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona oraz treści wideo na temat gier.

Nie da się jednak ukryć, że rynek czeka już na nowe konsole, które mają zadebiutować pod koniec roku. To sprawiło, że zabrakło ogromnych hitów, a łączne wyniki są o 5 procent gorsze niż w 2018 roku, gdy wydano choćby Spider-Man PS4, Monster Hunter: World oraz Red Dead Redemption 2.

Obecny rok zapowiada się lepiej, ponieważ szykuje się sporo większych gier. Oczekujemy przecież między innymi na Cyberpunk 2077, The Last of Us: Part 2 oraz Animal Crossing: New Horizons, o samym PlayStation 5 i Xbox Series X nie wspominając.

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje