Fortnite na szczycie najchętniej oglądanych gier Twitcha

Esports Observer opublikował swoje cotygodniowe podsumowanie contentu na Twitchu.

Zeszły tydzień (26.02 - 4.03) zdecydowanie należał do Fortnite’a. Mamy do czynienia z kilkoma wzrostami w tym tygodniu. Każdy z nich da się logicznie wytłumaczyć. Pierwsze miejsce dla rosnącego w sile Battleroyale od Epic Games było nieuniknione.

Reklama

W większości zasługa należy się oczywiście Ninjy, który nie tylko przebił w zeszłym tygodniu magiczną barierę 100 tysięcy subskrybentów, ale również regularnie przyciąga na swoje streamy ponad 80 tysięcy użytkowników.

League of Legends trzyma się standardowych schematów. Riot Games transmituje LCS-y, a wśród streamerów przodują Tyler1 oraz Imaqtpie. Na uwagę zasługuje jednak powrót PlayerUnknown’s Battlegrounds. Twitch Rivals przyniósł spory rozgłos grze i spowodował, że sporo streamerów wróciło do PUBG-a, przyczyniając się do jego trzeciego miejsca.

Na czwartej pozycji, niecałe pół miliona godzin niżej, zagościł Counter Strike. Jeżeli ktoś śledzi scenę, nie będzie to dla niego większym zaskoczeniem. Cały zeszły weekend upłynął fanom esportu pod znakiem IEM Katowice. Rozgrywki trwały od wtorku aż do niedzieli, a ostatnie spotkania cieszyły się ogromną popularnością.

Tomasz Alicki

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama