fnatic wraz z UNICEF i Marcusem Rashfordem na pomoc dzieciom

​Organizacja fnatic podjęła współpracę, która jednak nie jest typowa, jeśli chodzi o esport. Mianowicie organizacja porozumiała się z UNICEF, by wspierać dzieci i ich problemy toksycznego zachowania w internecie.

Nietypowa współpraca

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym zajmuje UNICEF, należy wspomnieć, że jest to specjalny fundusz charytatywny wspierający dzieci z całego świata. Organizacja posiada 38 narodowych komitetów, natomiast jej działalność rozpościera się na aż 191 krajów. Wśród nich nie mogło również zabraknąć Polski. Głównym celem przedsięwzięcia jest dbanie o najbiedniejszych, zapewniając im niezbędne środki i struktury do życia.

Reklama

Nieoczekiwanie korelację z projektem podjęła organizacja fnatic. Esportowy klub został szczególnie wypromowany przez dywizję Counter-Strike'a: Global Offensive, gdyż szwedzka formacja w 2015 zdominowała rozgrywki w tę grę. Bardzo popularna jest również dywizja w League of Legends. Samą markę uważa się z kolei za jedną z największych w Europie.

Wspólne działania

Dwa w teorii kompletnie odległe światy spotkały się, aby wspólnie działać na pomoc potrzebującym. Obie struktury będą teraz zbierać pieniądze, które następnie zostaną przekazane dalej. W akcję zaangażowali się m.in. czołowi zawodnicy esportowej organizacji. Głos w sprawie zabrał COO fnatic, Glen Calvert.

Gwiazda piłki nożnej dołącza do projektu

Porozumienie fnatic w sprawie akcji charytatywnej nie kończy się tylko na korelacji z UNICEF. Mianowicie do przedsięwzięcia dołączył również Marcus Rashford, czyli aktualnie jeden z czołowych piłkarzy reprezentacji Anglii i Manchesteru United. Napastnik zdecydował się związać z projektem, dzięki czemu 23 stycznia będzie on streamował poczynania w FIFĘ wraz z Donovanem "Tekkzem" Huntem.

Dowiedz się więcej na temat: UNICEF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje