FIFA 21 nie otrzyma opcji wspólnego grania na różnych platformach

​Electronic Arts rozwiało nadzieje graczy liczących na możliwość wspólnego grania w FIFA 21 pomiędzy użytkownikami innych platform sprzętowych. Wyjątku nie będzie nawet w przypadku różnych generacji konsol.

Cross-play to jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji przez fanów serii FIFA. Niestety, Electronic Arts potwierdziło, że możliwość wspólnego grania między posiadaczami różnych platform nie zostanie zaimplementowana w FIFA 21, co oznacza, że nie zagrają ze sobą użytkownicy PlayStation 4, Xbox One i PS5 oraz Xbox Series X. "W grze FIFA 21 nie da się grać razem z wykorzystaniem różnych generacjach konsol ani w trybie cross-play" - napisano w komunikacie. Pojawi się za to opcja przeniesienia swoich postępów z trybu Ultimate Team na next-genowy sprzęt.

Reklama

Zapewne część osób nie zdecyduje się na kupno nowego urządzenia, jeśli gra w FIFA wspólnie ze znajomymi, którzy nie mogą sobie przynajmniej na razie pozwolić na taką transakcję. Decyzja EA jest co najmniej dziwna, ponieważ cross-play cieszy się dużą popularnością i nie wpływa negatywnie na rozgrywkę, szczególnie w przypadku konsol. Dobra wiadomość jest natomiast taka, iż posiadacze gry na PS4 i Xbox One otrzymają bezpłatną aktualizację na PS5 i Xbox Series X, pod warunkiem, że dokonają przejścia przed październikiem 2021 roku.

Jedna z interesujących nowości oferowanych przez FIFA 21 obejmie tryb kariery, a dokładniej symulację, w której teraz wpłyniemy bezpośrednio na rozgrywkę. Do czasów FIFA 20 to komputer decydował, których zawodników zmienić zaś sam wynik był automatycznie symulowany na bazie różnych danych. Od nadchodzącej odsłony serii otrzymamy planszę ukazującą bieżące wydarzenia na murawie (piłkarze zostaną zaprezentowani jako ruszające się kropki) i co ważne - w sytuacji gdy uznamy, że mecz nie idzie po naszej myśli, będziemy mogli przenieść się do gry, przejmując kontrolę nad naszą drużyną.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 21

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje