FIFA 21 bez kart kondycji w trybie FUT

​Electronic Arts poinformowało, że w trybie FUT w grze FIFA 21 nie pojawią się karty zwiększające kondycję zespołu. Dla niewtajemniczonych brzmi to może mało rewolucyjnie, ale dla fanów będzie to modyfikacja, o którą dopraszali się od wielu, wielu lat - od początków trybu FUT w FIFA 09 w 2008 r.

Zawodnicy w budowanych przez gracza drużynach męczą się wraz z rozgrywaniem kolejnych meczów, więc ich stan poprawić można właśnie za pośrednictwem kart kondycji. Takie podejście jest jednocześnie szalenie niepopularne - gracze są na dobrą sprawę karani za to, że w ogóle grają.

Reklama

Karty kondycji - i podobne - przyczyniały się także do "zagęszczania" kupowanych paczek. Zamiast interesujących piłkarzy znajdujemy więc w nich mało przydatne bonusy, a to sprawiało, że paczki ogólnie były postrzegane jako mniej wartościowe. Teraz twórcy usuwają więc takie przedmioty.

W FIFA 21 z gry znikną bowiem nie tylko karty kondycji, ale także te związane z treningiem. "Przedmioty z współczynnikiem kondycji były lekką formą zarządzania w Ultimate Team od samego początku trybu" - wyjaśniają deweloperzy w oficjalnym komunikacie na temat planowanych zmian.

"Zmniejszająca się kondycja została wprowadzona do gry, by zachęcić do rotacji w składzie, a także w celu symulowania decyzji, jakie w prawdziwym świecie podejmują menedżerowie. Przyjrzeliśmy się jednak tej mechanice i zdaliśmy sobie sprawę, że nie generuje zakładanych efektów rotacji".

"Dlatego w tym roku kondycja i wytrzymałość nadal będą istotnymi kwestiami podczas meczów, określającymi na przykład możliwość wykonywania sprintów, ale nie będzie już dłużej trzeba przejmować się tymi statystkami w ekranach menu" - zapewniają przedstawiciele Electronic Arts.

Karty treningu zapewniały jednorazowy wzrost statystyk, lecz mało kto przejmował się tymi efektami, więc - ponownie - służyły one tylko do pogarszania wartości kupowanych paczek. EA przyznaje, że zdała sobie sprawę także i z tego faktu, więc te dodatkowe karty treningu również znikną z gry.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 21

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje