FIFA 20: Znamy ocenę ogólną Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski /AFP

​EA Sports opublikowało oceny ogólne stu najlepszych zawodników z najnowszej wersji FIFY. Jedną z największych kontrowersji jest tzw. "overall" Roberta Lewandowskiego, którego oceniono na zaledwie 89 punktów. Jest to obniżenie o jedno "oczko" w porównaniu do zeszłego roku. Taka decyzja ze strony "Elektroników" zaskoczyła fanów.

Reklama

Opublikowanie ocen ogólnych zawodników, to jedno z najbardziej wyczekiwanych informacji przed premierą każdej edycji FIFY. Wyłania to najlepszych zawodników według twórców najpopularniejszej gry piłkarskiej na świecie, a także pozwala poznać najbardziej uznanych graczy danego kraju. Od wielu lat tymi najlepszymi są Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo. Podobnie jest i w tym roku.

Najlepiej ocenianym zawodnikiem w całej grze jest Argentyńczyk Lionel Messi z FC Barcelony. Napastnik "Blaugrany" zyskał ocenę na poziomie aż 94 na 100 możliwych. O jeden punkt niżej otrzymał jego wieloletni rywal z Primera Division, a obecnie piłkarz Juventusu - Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Dużym zaskoczeniem jest natomiast liczba 90" przy Luce Modriciu. Środkowy pomocnik Realu Madryt nie prezentuje najwyższej formy, a w dodatku ma już 34 lata i według wielu, jego ocena powinna oscylować wokół 86-87 punktów. Nie jest to jednak sprawa, która najbardziej gorączkuje kibiców w Polsce i w wielu innych krajach na świecie.

Reklama

Robert Lewandowski według kanadyjskiego studia zasłużył na ocenę 89. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że "Lewy" ma za sobą świetny sezon, w trakcie którego zdobył "koronę" króla strzelców ligi niemieckiej i był najlepszym strzelcem Bayernu Monachium w drodze do Mistrzostwa Niemiec. Inną bardzo zastanawiającą kwestią jest fakt, iż Polak otrzymał o jeden punkt niższą ocenę w porównaniu do ubiegłej edycji gry. 

W reakcji na niezrozumiałą decyzję ze strony "Elektroników" powstał w sieci nawet specjalny hashtag nawołujący do zmiany ratingu Polaka - zapoczątkowany został przez znanego polskiego YouTubera "DoMManU" z kanału Kartomania. Na razie nie wiadomo jednak, czy twórcy FIFY będą modyfikować ocenę ogólną Polaka w reakcji na poruszenie tej sprawy w portalach społecznościowych.

Spośród piłkarzy PKO Ekstraklasy nie było zaskoczenia - najwyżej ocenianym zawodnikiem jest były kapitan reprezentacji Polski oraz rekordzista pod względem występów w narodowej kadrze i aktualny zawodnik Wisły Kraków - Jakub Błaszczykowski. Kanadyjczycy ocenili umiejętności polskiego skrzydłowego na 75 punktów, co sprawia, że karta "Kuby" jest jedyną złotego koloru spośród rodzimych piłkarzy Ekstraklasy.

Premiera FIFY 20 zaplanowana jest na 27 września. Kilka dni wcześniej z gry będą mogli skorzystać użytkownicy wykupujący specjalną usługę Origin Access, pozwalającą na uzyskanie wcześniejszego dostępu do produkcji znajdujących się na platformie Origin.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 20

Reklama

Najlepsze tematy