​Esports1 wykupiło prawa do kolejnych rozgrywek

Niemiecka telewizja esportowa czyni kolejne kroki w pozyskiwaniu praw do rozgrywek. Esports1 porozumiało się bowiem z Blizzardem w sprawie Overwatch League.

Niedawno pojawiła się informacja odnośnie do esportowych planów niemieckiego Sport1. Otóż włodarze stacji zdecydowali się otworzyć tematyczny kanał. By ten miał rację bytu, osoby odpowiedzialne za Esports1 podpisały umowę z ESL-em na transmitowanie rozgrywek organizatora. Więcej przeczytacie o tym pod tym adresem.

Okazało się jednak, że telewizja nie zamierza emitować wyłącznie turniejów od ESL. Mianowicie Esports1 podpisało także umowę z Blizzardem dotyczącą OWL. Dzięki temu również i te rozgrywki zostaną umieszczone na antenie kanału trafiającego do trzech niemieckojęzycznych krajów.

Obie strony cieszą się z podjętej korelacji. Jamie Pollack z Blizzarda zaznacza, iż Niemcy zawsze były ważnym miejscem dla producenta gier. Daniel von Busse, opowiadający jako członek telewizji, powiedział z kolei, że Blizzard jest optymalnym partnerem do rozwoju esportowego kanału.

Reklama

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch League | esports1 | ESL

Reklama

Najlepsze tematy