​Esport zagości na PGE Narodowym

Czy warszawski event przyciągnie duże tłumy, co odbywające się w Karowicach finały IEM? /123RF/PICSEL

Esport zdobywa kolejną arenę sportową w Polsce. W dniach 19-20 maja rozgrywki profesjonalnych graczy zostaną rozegrane na PGE Narodowym.

Reklama

Zmagania drużyn esportowych w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie dziwi zatem fakt, że turnieje elektronicznej rozrywki przejęły w kraju kilka dużych obiektów sportowych, takich jak Tauron Arenę, katowicki Spodek czy też INEA Stadion.

Tym razem polski esport będzie miał okazję pokazać „z czym to się je” na stadionie Narodowym. Turniej w Counter Strike: Global Offensive odbędzie się na obiekcie w dniach 19-20 maja podczas MEET POINT. Obecnie nie ma większych szczegółów co do formatu rozgrywek. Wiadomo jedynie, że na stadionie rywalizować będą polskie drużyny.

Co do gry, jaka pojawi się podczas imprezy, to Counter Strike jest jedną z najważniejszych produkcji profesjonalnych zmagań esportowych. Popularnie nazywany „cs” ma sporą rzeszę odbiorców na całym świecie.

W Polsce drużyny CS:GO osiągają wyraźną profesjonalizację. Czołowymi polskimi drużynami w tę grę są: Virtus.pro, AGO Esports, którego współwłaścicielem jest Bogusław Leśniodorski czy też Kinguin. Oprócz nich w kraju występuje jednak wiele zespołów posiadających potencjał na walkę z mocnymi przeciwnikami.

Wiele wskazuje na to, że na całą imprezę zostanie zaangażowana znaczna część Narodowego. Organizatorzy ogłosili, iż do użycia będą mieli telebimy znajdujące się na środku stadionu. Podczas eventu mają one być elementem sceny całego wydarzenia. To właśnie na telebimach fani będą mogli m.in. oglądać rozgrywki esportowe.

MEET POINT to impreza, w której udział weźmie przede wszystkim szereg znanych polskich youtuberów. Podczas dwóch dni fani będą mogli porozmawiać ze swoimi ulubieńcami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia, czy też zebrać autografy.

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: PGE Narodowy | MEET POINT | virtus.pro | AGO Esports

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama