ESL MP: Illuminar Gaming najlepszą drużyną w kraju

​Zakończyły się zmagania w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Nowym mistrzem kraju została formacja Illuminar Gaming, która w finale pokonała x-kom AGO.

Mecz więcej do finału

Obaj finaliści minionych zmagań mieli nieco dłuższą drogę do osiągnięcia decydującego spotkania. Zarówno AGO, jak i Illuminar nie zajęli w fazie grupowej dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem do półfinału zmagań. "Illuminaci" i "Jastrzębie" musieli zatem wziąć udział w ćwierćfinałach. We wspomnianej fazie Paweł "innocent" Mocek i spółka rozprawili się z CLEANTmix, natomiast podopieczni Mikołaja "miNIr0xa" Michałkówa okazali się lepsi od Actiny PACT.

Reklama

Wyniki:

  • x-kom AGO - Actina PACT 2:1 (16:2 - nuke, 13:16 - train, 16:8 - dust2)
  • Illuminar Gaming - CLEANTmix 2:0 (19:17 - mirage, 16:2 - overpass)

Półfinałowe starcia również poszły po myśli wspomnianych zespołów. Niespodziankę sprawili gracze AGO, gdyż na przestrzeni trzech map pokonali oni jednego z głównych faworytów oraz zwycięzcę fazy zasadniczej - ARCY. Illuminar z kolei okazał się lepszy od Wisły Kraków All in!. W tym meczu również trzeba było rozegrać trzy place boju.

Wyniki:

  • x-kom AGO - ARCY 2:1 (16:13 - vertigo, 10:16 - nuke, 16:14 - dust2)
  • Illuminar Gaming - Wisła Kraków All in! 2:1 (16:12 - overpass, 6:16 - inferno, 16:9 - train)

Illuminar potwierdziło swoją klasę

Niedzielny wieczór przyniósł decydujące rozstrzygnięcie w kolejnym sezonie EMP. Pierwszą mapą rywalizacji okazało się vertigo, które rozpoczęło się w pełni pod dyktando Illuminar Gaming, gdyż objęło ono prowadzenie 7:0. Od tego momentu do głosu doszło AGO, wykonując powrót niezatrzymany ani przez rywali, ani też przez dłuższą przerwę techniczną (8:7). Po zmianie stron formacje zaczęły prowadzić bardziej wyrównaną rywalizację, a rundy stały się bliższe. W tej walce lepiej radzili sobie "Illuminaci", wracając na prowadzenie (10:8), a następnie konsekwentnie je powiększając, by w końcu wygrać wynikiem 16:12.

"Jastrzębie" pokazały jednak, że również potrafią grać na mapie rywala. Od początku traina to Dominik "GruBy" Świderski, wraz z kolegami, świetnie neutralizował ataki rywala (8:0). Od dziewiątej rundy przewagę zdobyli terroryści, lecz ich seria zakończyła się na pięciu "oczkach" (5:8). Później znów to x-kom powróciło do seryjnego zdobywania rund, ostatecznie pozwalając przeciwnikowi powiększyć swój dorobek o jedną rundę.

Decydujące starcie zostało rozegrane na mirage'u. Po wyrównanym początku (1:1) to "IG" rozpoczęło marsz po mistrzostwo, zgarniając sześć rund z rzędu (7:1). Później gracze prowadzeni przez "miNIr0xa" zaczęli lepiej atakować bombsite'y, toteż ich dystans do rywala się zmniejszył (6:9). W drugiej połowie "Illuminaci" potwierdzili jednak swą przewagę, zgarniając serię siedmiu rund, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w EMP.

  • Illuminar Gaming - x-kom AGO 2:1 (16:12 - vertigo, 6:16 - train, 16:6 - mirage)

Nagroda większa niż kiedykolwiek

Zwycięzca zmagań wygrał w tym roku nie tylko pieniądze. Oprócz 80 tysięcy złotych Illuminar zgarnęło przede wszystkim miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do przyszłorocznego IEM-a w Katowicach. Dzięki temu IG jest bliżej awansu do jednych z największych rozgrywek CS:GO na świecie. Dla polskich fanów ma to o tyle znaczenie, iż już dwa lata z rzędu nie mieli oni okazji oglądać w Spodku zmagań polskiej formacji.

Po zakończeniu finału o drugiej nagrodzie szerzej opowiedział MVP turnieju - Paweł "innocent" Mocek. Zawodnik stwierdził, że to bardzo fajna sprawa, gdyż dzięki temu drużyna będzie miała więcej wolnego czasu, wykorzystując go na regenerację i odpoczęcie od CS:GO. Mniej intensywny okres dla drużyny zacznie się po DreamHacku Open Sevilla, który odbędzie się za dwa tygodnie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama