Epic Games kupił centrum handlowe

​Twórcy Fortnite kupili centrum handlowe w Stanach Zjednoczonych, które obecnie przechodzi remont, mający zakończyć się w 2024 roku. Wtedy budynek zostanie oddany do użytku lokalnej społeczności.

Epic Games poczyniło nową inwestycję. Jak informuje serwis Eurogamer firma odpowiadająca za powstanie popularnego Fortnite'a i platformy z grami cyfrowymi, kupiła centrum handlowe Cary Towne Center zlokalizowane w amerykańskim stanie Karoliny Północnej, na które przeznaczyła 95 milionów dolarów.

Reklama

Obecnie trwają prace remontowe, które planowo zakończą się w 2024 i co ciekawe raczej nie powstanie tam nowa siedziba studia, a budynek będzie oddany do użytku lokalnej społeczności. Warto wspomnieć, że budynek znajduje się dość blisko siedziby Epic Games w Cary, do którego przeniósł się w 1999 roku.

Wydawca jest posiadaczem 50 biur na całym świecie. Oczywiście przedsiębiorstwo inwestuje pieniądze, które zarobiło głównie dzięki popularności Fortnite, który do dziś nie narzeka na brak graczy na serwerach chętnych do wydawania pieniędzy na mikropłatności w tym karnety bojowe.

Co ciekawe Fortnite jakiś czas temu otrzymał nowy tryb wydajności (Performance Mode), zapewniający płynniejszą rozgrywkę na słabszych komputerach. Opcja jest dostępna w menu ustawień gry, z kolei uzyskanie lepszej płynności, będzie możliwe dzięki obniżeniu jakości obrazu, co zmniejszy zużycie pamięci oraz obciążenie procesora i karty graficznej.

Epic Games umożliwi graczom rezygnację z tekstur wysokiej rozdzielczości (można będzie to wybrać w opcjach instalacji gry w programie startowym Epic Games), co pozwoli im zwolnić nieco miejsca na dysku (około 14 GB). Być może pomoże to utrzymać pewną grupę graczy, bowiem nie jest tajemnicą, że battle royale Epic przyciąga uwagę także osób ze słabszymi urządzeniami.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL