​ECS Season 6: Znamy finalistów, jak poradziło sobie Virtus.pro? – podsumowanie ligi

Dobiegła końca pierwsza faza rywalizacji w ECS Season 6. W zmaganiach pozostało osiem zespołów, które niebawem ruszy do walki o zwycięstwo w lidze.

Jeśli chodzi o europejską część zmagań, to wciąż miejsce w lidze miało Virtus.pro. Dla drużyny była to jedna z niewielu szans sprawdzenia się na tle czołowych europejskich ekip. Podczas trwania ligi pojawiły się momenty, w których „Virtusi” zostawili po sobie dobre wrażenie. Ostatecznie jednak Filip „Neo” Kubski i spółka zajęli dziewiąte miejsce, dlatego o udział w kolejnym sezonie ECS „Niedźwiedzie” powalczą w Challenger Cup.

Dominatorem na Starym Kontynencie okazało się Astralis, na osiemnaście spotkań przegrywając zaledwie jedno. Bardzo dobry wynik uzyskało także North, plasując się na drugim miejscu. Kolejne dwie lokaty dające przepustkę do gry w finałach zajęli odpowiednio gracze mousesports oraz Ninjas in Pyjamas. Turniej główny opuści z kolei FaZe Clan. Międzynarodowa formacja odpadła tym samym z obu czołowych lig w pierwszej fazie gier.

Klasyfikacja ECS Season 6 Europe
:

1. Astralis – awans na finały
2. North – awans na finały
3. mousesports – awans na finały
4. Ninjas in Pyjamas – awans na finały

5. FaZe Clan
6. LDLC
7. fnatic
8. OpTic Gaming
9. Virtus.pro – Callenger Cup
10. G2 Esports – Challenger Cup

W strefie amerykańskiej nie obyło się bez zaskoczeń. Pierwszą pozycję wywalczyło sobie bowiem NRG Esports, dając tym samym kolejny powód do uznania formacji za czołową za oceanem. Tuż za NRG uplasowało się Renegades. Dopiero na odpowiednio trzecim i czwartym miejscu uplasowali się faworyci – MIBR oraz Team Liquid. Poza czołową czwórką znalazło się Cloud9.

Na szczęście dla C9 drużyna organizacji zawalczy w finałach. Powodem takiego obrotu sytuacji są problemy wizowe u dwóch zawodników Renegades, przez które formacja nie jest w stanie znaleźć się w miejscu rozgrywania turnieju głównego.

Klasyfikacja ECS Season 6 America
:

1. NRG Esports – awans na finały
2. Renegades
3. MIBR – awans na finały
4. Team Liquid – awans na finały

5. Cloud9 - awans na finały
6. compLexity Gaming
7. Rogue Gaming
8. eUnited
9. Luminosity Gaming – Challenger Cup
10. Spacestation – Challenger Cup

Decydująca batalia o zwycięstwo w lidze zostanie rozegrana w Arlington w dniach 22-25 listopada. Osiem wspomnianych wyżej zespołów będzie mierzyć się o pulę nagród wynoszącą 660.000 dolarów.

Reklama

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: mibr | ecs season 6 | Team Liquid | North | NRG eSports | Cloud9 | Renegades | virtus.pro

Reklama

Najlepsze tematy