Duża wartość mediowa Ultraligi!

​Ultraliga regularnie stara się pokonywać kolejne granice, by rozpropagować polską scenę League of Legends. Pierwszego dnia nowego sezonu rozgrywkom organizowanym przez Polsat przyjrzał się Pentagon Research. Jak się okazało, rozgrywki LoL-a niosą za sobą dużą wartość medialną, gdyż w ciągu dnia wyliczona kwota znacząco zbliżyła się do miliona złotych.

O co w ogóle chodzi?

Pentagon Research to firma zajmująca się szerokim spektrum badań oraz ocenianiem wartości marketingowej poszczególnych elementów. Jedną z części pracy firmy jest sprawdzanie efektywności sponsoringowej na poszczególnych transmisjach. Liczy się ją na podstawie wielkości i czasu emisji reklam sponsorów, jacy pojawiają się podczas transmisji.

Reklama

AliroBank Ultraliga ma w tym zakresie szerokie spektrum. Mianowicie rozgrywki są transmitowane jednocześnie na YouTubie, Twitchu oraz przede wszystkim na kanale Polsat Games. Tym samym produkt w postaci rozgrywek LoL-a może trafić do szerszego grona odbiorców, a to przełoży się na większą wartość marketingową całego projektu. Jak w praktyce wyglądał pierwszy dzień nowego sezonu zmagań?

Świetne liczby

Okazuje się, że Ultraliga jest naprawdę dobrym miejscem dla sponsorów. Otóż wartość tylko pierwszego dnia rozgrywek wyniosła ponad 767 tysięcy złotych. Co ciekawe, zdecydowanie największą kwotę zebrał YouTube, na którym wartość wyniosła ponad 465 tysięcy. Kanałowi Polsat Games zanotowano ponad 176 tysięcy złotych, natomiast Twitch dołożył od siebie nieco ponad 125 tysięcy.

Przede wszystkim warto zauważyć, jakie nazwy głównie przyczyniły się do wcześniej wspomnianej kwoty. Największy wpływ miała na to pełna nazwa rozgrywek - Alior Bank Ultraliga. Zdaniem Pentagon Research nazwa wygenerowała prawie 230 tysięcy wartości medialnej. Na drugim miejscu znalazł się producent League of Legends - Riot Games (nieco ponad 175 tysięcy złotych), natomiast ostatnią pozycję na podium miał sponsor tytularny przedsięwzięcia - Alior Bank (prawie 135 tysięcy złotych).

Okazja dla kolejnych sponsorów?

Tak dobre wyniki jednego dnia Ultraligi są okazją dla kolejnych sponsorów. Mianowicie rozgrywki posiadają sporo dni transmisyjnych, toteż łączna wartość mediowa transmisji może przekraczać kilka, albo nawet kilkanaście milionów złotych. Tym samym jest to dobra okazja dla większych i mniejszych sponsorów do lokowania swoich pieniędzy w esporcie, gdyż mogą z tego wyciągnąć wymierne korzyści. 

Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga

Reklama

Najlepsze tematy