Dota 2 ma spore problemy ze skryptami

​Dota 2 dopiero co otrzymała łatkę Summer Scrub, zajmującą się błędami i łataniem bugów. Co z tego, skoro sporym problemem są obecnie hackerzy, którzy za pomocą skryptów i poleceń konsoli potrafią zawiesić cały serwer lub też odtwarzać głośne dźwięki, irytując uczciwych uczestników zabawy.

Nie jest obecnie jasne, jak oszustwa działają w szczegółach, lecz wyglądają dość absurdalnie. Oszuści kupują najpierw przedmiot bez ograniczenia czasowego lub wybierają bohatera z taką umiejętnością, a następnie aktywują skrypt, który zaczyna wysyłać na serwer tysiące poleceń konsoli jednocześnie.

Reklama

Właściciele strony Stratz zauważyli niedawno, przeglądając standardowe statystyki, że znacząco wzrosła liczba zapytań wysyłanych na serwery. W jednym z meczów pojedynczy gracz wysłał 700 tysięcy poleceń zakupu przedmiotu, podczas gdy standardowo jest to może pięćdziesiąt.

Jeśli kupowanym przedmiotem bez ograniczenia czasowego jest Shadow Amulet, efektem jest bardzo głośny dźwięk, którzy słyszą wszyscy obecni na serwerze. To może przestraszyć, a w skrajnych wypadkach wywołać nawet trwały uszczerbek na zdrowiu. Przykład poniżej. Ostrzegamy użytkowników słuchawek!

W innych przypadkach może zawiesić cały serwer. Jak można się domyślać, to wyrzuca gracze z zabawy i może służyć na przykład do anulowania meczu, który zapowiada się na porażkę. Awaria serwera powoduje, że przegrywający nie tracą punktów w rankingu.

Dowiedz się więcej na temat: Valve Software

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje