Devils.one pokonuje NiP w EPL

​Świetne widowisko zaserwowały nam drużyny devils.one oraz Ninjas in Pyjamas w meczu drugiej kolejki grupy B w ramach ESL Pro League. Z potyczki zwycięsko wyszła polska drużyna, choć mecz nie należał do łatwych.

Przebieg meczu na Mirage był bardzo wyrównany. Ukazywał to nie tylko obraz gry, ale także wynik. Polacy rozpoczęli po stronie terrorystów i bardzo dobrze byli przygotowani z ofensywnej strony. Szwedzi byli często zaskakiwani pomysłami podopiecznych "Loorda". Efektem dobrej postawy polskich graczy było prowadzenie 8:7.

Druga część była równie emocjonująca, jak pierwsza. NiP wygrał pistoletówkę, dzięki czemu odrobił straty z pierwszej połowy. "TaZ" wraz z kolegami nie pozwolił jednak, by rywale długo utrzymywali się na prowadzeniu. Świetną mapę rozgrywał także Paweł "dycha" Dycha. Dzięki bardzo dobrej postawie wszystkich "Diabłów", pierwsza mapa trafiła na konto Polaków po zwycięstwie 16:13.

Devils.one świetnie rozpoczęło rozgrywkę na Overpassie. Po dziesięciu rundach prowadzili już 9:1 po stronie antyterrorystów. W pewnym momencie gra Polaków jednak się załamała. Nasi reprezentanci przegrali wszystkie rundy po stronie atakującej i ostatecznie ulegli Ninjas in Pyjamas 10:16.

Decydująca o punktach była potyczka na Nuke. Mapa była pełna zwrotów akcji. Polacy zwyciężyli w pierwszej połowie 9:6. Grali jednak po zdecydowanie łatwiejszej stronie, więc ten wynik nie musiał być bardzo pewny w kontekście jego utrzymania.

Szwedzi wygrali pistoletówkę i odrobili wszystkie straty, poniesione w pierwszej części. Po bardzo dobrej grze, wyszli na prowadzenie 15:12 i wiele wskazywało na to, że Polacy jednak zostaną pokonani w tym starciu. Drużyna "TaZa" jednak pokazała wykazała się siłą walki i doprowadziła do dogrywki. W dodatkowych rundach Polacy wygrali 4:2 i to do nich trafiły dwa bardzo cenne punkty w tabeli grupy B ESL Pro League.

Dziś o 22 devils.one zmierzy się z duńskim Heroic. Stawką spotkania będzie awans do dalszej fazy turnieju spod znaku ESL. Transmisja odbędzie się na TVP Sport oraz kanałach na platformach internetowych YouTube oraz Twitch. Zapowiadają się bardzo duże emocje.