Denver przyjmie finalistów 11 sezonu EPL

​Electronic Sports League poinformowało, że Denver w USA zostało gospodarzem finałów jedenastego sezonu ESL Pro League w CS:GO. Turniej zaplanowany jest na 10-12 kwietnia. Wcześniej odbędą się rozgrywki ligowe wyłaniające uczestników.

ESL Pro League jest najbardziej prestiżową ligą CS:GO na świecie. Wielu klasyfikuję wagę tych rozgrywek jako "Ligę Mistrzów" w Counter-Strike’u. W puli nagród znajduje się bagatela 750 tysięcy dolarów. O tę stawkę zawalczą najsłynniejsze drużyny na świecie, które zmierzą się w wielu kolejkach ligowych.

Reklama

Na starcie zobaczymy między innymi takie drużyny jak Astralis, Evil Geniuses, FaZe Clan czy mousesports. Emocji powinno być zatem co niemiara. Rozgrywki rozpoczną się już 16 marca, czyli zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu Intel Extreme Masters w Katowicach. Turniej w naszym kraju powinien wyłonić drużyny, które zawalczą o pierwsze lokaty podczas ligi.

Mimo że do finałów pozostały jeszcze dwa miesiące, znamy już lokalizację turnieju finałowego. ESL poinformował, że będzie to Denver. Amerykańskie miasto w przeszłości organizowało turniej z serii DreamHack Open.

Rozgrywki LAN-owe CS:GO w Stanach Zjednoczonych cechują się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności. Atmosfera zawsze jest bardzo gorąca, szczególnie gdy w dalszych fazach występują reprezentanci gospodarzy.

To właśnie atmosfera stworzona przez amerykańskich fanów i chęć dalszej popularyzacji CS:GO w Stanach Zjednoczonych najbardziej przemawia za tym, by organizować turnieje właśnie w USA. Czy tak będzie i tym razem? Przekonamy się już za niespełna dwa miesiące.


Dowiedz się więcej na temat: denver

Reklama

Najlepsze tematy