Czy Kaká jest za słaby w FIFA 20?

​Trwa gorąca debata wśród miłośników serii FIFA od Electronic Arts: czy Kaká jest za słaby w najnowszej odsłonie serii? Brazylijski pomocnik to jedna z ikon w FIFA 20, lecz wielu graczy sugeruje, że legenda AC Milan i zdobywca nagrody Ballon d'Or w 2007 roku zasługuje na wyższe statystki.

Kaká na pewno zasługuje na miano ikony, lecz jego punktowa średnia ocen - określająca ogólne możliwości w serii FIFA - wywołała burzliwą debatę wśród fanów. Jego karta ma trzy wersje: 87 na początku kariery, 89 nieco później oraz 91 punktów w okresie świetności w Milanie.

Reklama

Część graczy sugeruje, że najlepszy zawodnik w Europie powinien otrzymać znacznie wyższe statystyki. Dla porównania, inne legendy z tegorocznej odsłony: Pep Guardiola ma maksymalnie 90 punktów, tak samo jak Michael Essien z Chelsea. Andrea Pirlo - także z Milanu - to 92 punkty.

Idąc dalej, niektórzy obserwatorzy sugerują, że 91 punktów szybkości to nieco za mało. Piłkarz nigdy specjalnie nie wyróżniał się sprintami na wolne pole, ale za to nie miał sobie równych, jeśli mowa o prędkości przemieszczania się z piłką przy nodze - argumentują miłośnicy futbolu.

Nowe oceny na kartach FIFA wywołują kontrowersje w przypadku każdej kolejnej odsłony serii, lecz tym razem debata jest wyjątkowo zacięta, a gracze apelują, by twórcy wprowadzili odpowiednie modyfikacje przed premierą. Co interesujące, karta Kaki zniknęła niedawno z oficjalnej strony...

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 20

Reklama

Najlepsze tematy