Crucible - pierwsza duża gra od Amazonu z datą premiery

​Amerykański gigant poinformował, że jego produkcja free-to-play trafi w ręce graczy na całym świecie już za niecały tydzień.

Crucible to pierwszy duży tytuł od Amazon Game Studios, które wcześniej skupiało się raczej na małych mobilnych produkcjach na Androida, więc może to być dla niego “być albo nie być" w tej branży. Na szczęście nie musimy czekać już zbyt długo, żeby się o tym przekonać, bo gra zadebiutuje 20 maja, a ze względu na jej model dystrybucji, każdy będzie mógł ją wypróbować zupełnie za darmo. Co takiego Crucible ma do zaoferowania? Na pierwszy rzut oka zapowiada się na połączenie najpopularniejszych sieciowych gier ostatnich lat, tj. zespołowego shootera Overwatch, battle arena Dota 2 oraz battle royale w stylu Fortnite czy Apex Legends.

Reklama

Mówiąc krótko, jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem Amazonu, gra ma szansę mocno namieszać na rynku i w mediach społecznościowych. Jak dowiedzieliśmy się do tej pory, Crucible zaoferuje nam kilku różnych bohaterów o unikalnych zdolnościach oraz trzy różnorodne tryby: Heart of the Hives, Alpha Hunters oraz Harvester Command. W pierwszym z nich naprzeciw siebie staną dwie 4-osobowe drużyny, które walczyć będą jeszcze z przeciwnikami kontrolowanymi przeciwko AI. W drugim do akcji wchodzi osiem dwuosobowych teamów, które walczą między sobą, a w ostatnim zmierzą się dwie 8-osobowe drużyny, które walczą o “esencję" i w międzyczasie levelują swoje postaci.

I choć wyraźnie widać tu inspiracje wieloma współczesnymi produkcjami, dzięki czemu gra ma szansę trafić do bardzo szerokiego odbiorcy, to nie można zapominać, że na rynek trafi niebawem inny shooter, który podąża tą samą drogą, a mianowicie Valorant - beta cieszy się ogromną popularnością, więc śmiało można założyć, że czeka nas ostre starcie między tymi produkcjami. Co prawda Crucible ma nieco przewagi w mediach społecznościowych, bo jak dobrze wiemy jest dziełem giganta, który ma w swoim portfolio jeden z najpopularniejszych serwisów do streamowania rozgrywki, czyli Twitcha, ale czas pokaże, czy to wystarczy, by zgarnąć laur pierwszeństwa.

A o jakim czasie mowa? Valorant jest w fazie beta i jego premierę zaplanowano na lato tego roku, podczas gdy Crucible trafi na rynek już 20 maja, więc zyska kilka miesięcy przewagi. Początkowo obie gry będą dostępne tylko na PC, ale jak uczy nas doświadczenie, w końcu zapewne trafią również do graczy konsolowych. Przypominamy też, że Amazon Game Studios oficjalnie zapowiedziało Crucible w 2016 roku, ale pracuje nad swoją produkcją już od 2014 roku, jest więc szansa, że dostaniemy naprawdę dobrą i dopracowaną grę. Co więcej, to pierwsza z dwóch dużych premier szykowanych przez Amazon na ten rok, bo w sierpniu dostaniemy również duże MMO zatytułowane New World, ale niestety wciąż niewiele wiemy na jego temat.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Crucible

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje