Ciekawy update w CS:GO. Kolejna zmiana ekonomii

​Valve wdrożyło do gry kolejny update do Counter-Strike: Global Offensive. Producent gry po raz kolejny w ciągu kilku miesięcy postanowił zmodyfikować ekonomię podczas meczów. Nawiązano także współpracę ze znanym portalem hltv.org.

Najbardziej istotną zmianą dla graczy - tych profesjonalnych, jak i amatorskich, jest kolejna zmiana finansowania drużyn po przegranych rundach. Od teraz bonus za przegraną rundę będzie od teraz spadał do 2900 dolarów za każdym razem, gdy zespół posiadający maksymalną premię za porażkę w wysokości 3,4 tysiące dolarów wygra rundę. Jak na razie nie wiadomo, czy pomysł ten będzie trafiony, szczególnie dla graczy ze światowego topu CS:GO. To jednak nie koniec nowości w grze.

Reklama

W głównym menu pojawiła się zakładka "Turnieje CS:GO". Po kliknięciu w nią, można zobaczyć jakie będą nadchodzące turnieje CS:GO oraz kto w nich wystąpi. Grafik eventów LAN-owych został przygotowany we współpracy z portalem hltv.org, który przez lata informował o większości międzynarodowych turniejów, a także o tym, jaka będzie jego obsada. Teraz to wszystko będzie dostępne z poziomu gry.

Kolejną, bardzo ciekawą opcją, jaką wdrożyło Valve w najnowszej aktualizacji CS:GO jest opcja "Chętny do gry". Jest to rodzaj statusu, który ma informować innych graczy, że komuś brakuje partnera do meczu i oczekuje, że ktoś do niego dołączy, by wspólnie rozegrać partię. Jest to bardzo ciekawa opcja, gdyż każdemu z graczy na pewno zdarzyła się taka sytuacja, gdy miał wielką ochotę, by zagrać, lecz nie było kompanów.

Ponadto wdrożono wiele nowości w trybie Danger Zone tj. ulepszenie tabletu w menu zakupu tabletu, czy strzały z paralizatora od teraz otwierają skrzynię.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy