Chat na Twitchu zdołał wylądować samolotem

​"Twitch Plays" to popularne - bardziej w przeszłości - specjalne inicjatywy, w ramach których czat serwisu Twitch za pomocą wpisywanych komend stara się przejść przeróżne gry wideo. Zaczęło się od serii Pokémon, a zmagania bywały na tyle popularne, że cała platforma Twitch przestawała działać.

Po przejściu niemal wszystkich odsłon cyklu z pokemonami popularność spadła, lecz co jakiś czas w serwisie pojawiają się kolejne projekty, mniej lub bardziej szalone. Niedawno próbowano sił w grze, w której sukces przedsięwzięcia wydawał się szczególnie wątpliwy - Microsoft Flight Simulator.

Reklama

Eksperyment prowadził Rami Ismail, do niedawna twórca niezależny. Jak się okazało, dziesiątki oglądających poradziło sobie z zadaniem wylądowaniem samolotu, po drodze wykonując nawet kilka interesujących manewrów. Nie był to może zbyt płynny lot, ale na pewno dotarł w całości na miejsce.

Użytkownicy za pomocą wpisywanych komend mogli zmieniać prędkość, kierunek lotu i jego wysokość, a także kilka innych opcji. Maszyną był spory Boeing 787-10 Dreamliner, startujący z lotniska w Koszycach. Użytkownicy najpierw wystartowali, by wkrótce wykonać... beczkę.

Po około godzinie lotu u dało się z powodzeniem wylądować na tym samym lotnisku. Jak na projekt "Twitch Plays" przystało, nie brakowało sabotażystów, którzy starali się - na przykład - odciąć silniki. Po wyleceniu z chmur była nawet krótka przerwa w "walce", spędzona na podziwianiu widoków.

Dowiedz się więcej na temat: Twitch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje