Benfica Lizbona otwiera się na esport

​Fakt, iż piłkarskie kluby otwierają się na esport, nie jest już niczym niezwykłym. Kolejną znaną marką, jaka pozyskała dla siebie pierwszego zawodnika elektronicznych zmagań, jest Benfica Lizbona.

Benfici nie trzeba przedstawiać fanom piłki nożnej. Dla niewtajemniczonych warto jednak wspomnieć, iż to jeden z czołowych portugalskich klubów, który praktycznie co sezon rywalizuje o mistrzostwo swojego kraju. Drużyna ze stolicy Potugalii regularnie występuje także w europejskich pucharach, takich jak Liga Mistrzów czy też Liga Europy.

Reklama

Włodarze jednej z największych portugalskich piłkarskich marek zdecydowali otworzyć się na nową dziedzinę życia, czyli esport. W tym celu klub pozyskał do siebie zawodnika FIFY - Henrique "Zezinho" Lempke, który od tej pory oficjalnie będzie reprezentował barwy klubu.

Przede wszystkim Lempke ma za zadanie startować w FIFA 20 Global Series. By to osiągnąć, zawodnik musi jednak zakwalifikować się do rozgrywek. Pierwszą okazją do osiągnięcia celu jest nadchodzący turniej w Atlancie. Co ciekawe, w lutym "Zezinho" przybędzie na stadion piłkarski, gdzie zostanie zorganizowane spotkanie z fanami.

Głos w sprawie zabrał dyrektor marketingu i reklamy Benfici - Miguel Bento. Jego zdaniem zakontraktowanie esportowego gracza to dowód, że klub bardzo ceni sobie innowacje. Ponadto ma być to krok w stronę większego związania się z młodymi fanami, którzy oprócz piłki otrzymają okazję śledzenia elektronicznych zmagań swojego ulubionego klubu.

Dowiedz się więcej na temat: Benfica Lizbona

Reklama

Najlepsze tematy