AVEZ Esport oraz Testrees SLAVGENT meldują się w play-off R6 EU Clash

​Dwie kolejne polskie organizacje wywalczyły sobie w niedzielę awans do play-off R6 EU Clash w Rainbow Six: Siege. Są nimi AVEZ Esport oraz Testrees SLAVGENT. Obie formacje dołączyły do XPG Invicta i powalczą o końcowy triumf. Droga do awansu nie była jednak łatwa.

Polska scena Rainbow Six: Siege bardzo prężnie rozwija się w ostatnich tygodniach. Na naszym rynku kilka znanych i cenionych organizacji postanowiło utworzyć dywizję w popularnego FPS’a od Ubisoftu. Do takich należą między innymi: Izako Boars, PRIDE czy AVEZ Esport. Ta ostatnia formacja wzięła udział w otwartych kwalifikacjach do R6 European Clash.

Reklama

Pierwszym przeciwnikiem na drodze Testrees SLAVGENT była niemiecka formacja PENTA. Polacy jednak rozprawili się z zachodnimi sąsiadami i to już otworzyło drogę do ćwierćfinałów.

Tam znów nastąpiło spotkanie z Niemcami - tym razem formacją DIVIZON. Polacy jednak okazali się górą - jak mówi nazwa, pod którą zespół grał, czyli "POLSKA GUROM". Równolegle AVEZ pokonało BAFAG oraz Grizi.

Los chciał, że obie formacje trafiły na siebie w półfinale. Lepsza okazała się Teestres SLAVGENT i to ta drużyna trafiła do otwartych kwalifikacji turnieju. Fakt, że AVEZ odpadło na etapie półfinału nie zablokował szansy awansu do fazy play-off turnieju.

Zatem obydwie formacje - SLAVGENT oraz AVEZ Esport mogły się cieszyć z niewątpliwego sukcesu. Drużyny te dołączyły do XPG Invicta i wszystkie trzy powalczą o główną nagrodę.

Faza play-off zaplanowana jest na dni 30-31 maja oraz 6-7 czerwca. Platformą, na której rozgrywane są spotkania jest FACEIT. Godziny rozgrywanych spotkań będą opublikowane przez organizatorów w ciągu najbliższych dni.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL