Audi zostało sponsorem belgijskiej ligi LoL'a

​Belgijska liga League of Legends pozyskała poważnego sponsora do swojej działalności. Projekt zdecydowało się wesprzeć Audi.

Audi nie po raz pierwszy inwestuje swoje środki w esportowym rynku. Mianowicie samochodowa marka w przeszłości miała już kilka umów w elektronicznym sporcie. Najbardziej rozpoznawalną korelacją firmy jest współpraca z Astralis Group, dzięki czemu jej logo pojawia się na koszulkach m.in. najlepszej drużyny Counter-Strike'a: Global Offensife na świecie.

Reklama

Niemiecki producent zdecydował się również wesprzeć nowy projekt na esportowym rynku. Mowa o belgijskiej lidze League of Legends, która niebawem wystartuje. Twór powstał z inicjatywy Riot Games, gdyż ten chce uregulować rozgrywki w LoL'a nie będące franczyzowymi ligami. Na razie nie wiadomo, jak szeroką współpracę podejmą oba podmioty.

Belgijska liga pozyskała również innego partnera. Jest nim OMEN, czyli gamingowa część producenta sprzętów komputerowych HP. Tu również jednak nie pojawiło się więcej informacji odnośnie do podjętych działań. Można domniemywać, iż osoby odpowiedzialne za tworzenie rozgrywek otrzymają od sponsora odpowiedni sprzęt do przeprowadzania transmisji oraz rozgrywek LAN-owych.

Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Najlepsze tematy