Aristocracy rozegra mecz ostatniej szansy. Rywalem OpTic

​Byłe devils.one, występujące dziś pod nazwą Aristocracy rozegra dziś arcyważne spotkanie w ramach ESL Pro League. Drużyna TaZa zmierzy się z duńskim OpTic Gaming. Stawką meczu będzie zachowanie szans na finały LAN-owe w Montpellier.

Trzeba przyznać, że podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego nie są faworytami swojej grupy ani w żadnym bezpośrednim starciu z rywalem. Teoretycznie najłatwiejszym rywalem dla polskiej formacji było HellRaisers. Międzynarodowa formacja pokazała jednak, że tanio skóry nie sprzeda i w dwóch mapach pokonała Polaków 16:10 oraz 16:13.

Reklama

Porażka nie napawa optymizmem kibiców polskiej drużyny. Dziś Aristocracy czeka jeszcze ważniejsze spotkanie. Rywalem popularnego "ARCY" będzie duński skład OpTic Gaming. Jest to drużyna, która wczoraj pokonała 2:1 szwedzkie fnatic i to pokazuje, że potencjał w niej drzemie bardzo duży. Porażka Polaków oznacza praktycznie koniec szans na awans na bardzo prestiżowy turniej LAN-owy we Francji.

Jak wyżej wspomniałem, Aristocracy nie będzie faworytem meczu. Bukmacherzy za jeden postawiony dolar na OpTic płacą około 1.40 dolara, zaś na polską drużynę jest to około 3.10 dolara. Pokazuje to, że w teorii nasi gracze nie mają większych szans z Duńczykami, lecz w CS:GO wiele rzeczy jest możliwych. OpTic nie było faworytem z fnatic, a jednak potrafili zwyciężyć.

Polscy zawodnicy nie są bez szans w tej konfrontacji, lecz muszą się wznieść na zdecydowany szczyt swoich umiejętności, by pokonać duńską reprezentację. W innym przypadku, powrót z angielskiego Leicester będzie ponury jak stereotypowa pogoda na Wyspach Brytyjskich. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 22:00. Emocje dla polskich oraz duńskich kibiców można uznać za w pełni gwarantowane.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: Aristocracy

Reklama

Najlepsze tematy