Arcy czy AGO? Pojedynek o finał eliminacji WESG

Dziś wieczorem dojdzie do polsko-polskiego pojedynku o wysoką stawkę. Aristocracy zmierzy się z X-kom AGO Esports. Stawką pojedynku będzie awans do finału górnej drabinki eliminacji. Tam czeka Mistrz Polski - Illuminar Gaming.

Wyczerpujący weekend

Obie drużyny mają za sobą bardzo pracowitych kilka dni. Zarówno Aristocracy jak i X-kom AGO występowały w fazie pucharowej ESL Mistrzostw Polski. Na krajowym LAN-ie lepiej spisała się formacja, której współwłaścicielem jest Bogusław Leśnodorski. X-kom AGO dotarło do wielkiego finału, gdzie musieli uznać wyższość Illuminar Gaming. Co ciekawe, obie formacje spotkały się w półfinale. Aristocracy uległo AGO 1:2 po bardzo emocjonującym starciu.

Reklama

Faktem jest jednak to, że o jeden dzień odpoczynku mniej mają "Jastrzębie". To oni w niedzielny wieczór zakończyli mecz w katowickiej ESL Arenie, kiedy "Arystokraci" mogli już spokojnie odpoczywać i przygotowywać się do półfinałowego starcia w poniedziałek. Wyłonienie faworyta jednak nie jest takie proste.

Jeden faworyt bukmacherów

Mimo że w stolicy Górnego Śląska to X-kom AGO było górą, to w opinii bukmacherów "Jastrzębie" nie są faworytami pojedynku o finał wschodnio-europejskich kwalifikacji do WESG. Znacznie więcej szans daje się drużynie Wiktora "TaZ" Wojtasa. Za postawiony jeden dolar na podopiecznych "Loorda", bukmacherzy płacą około 1,40, zaś jeśli ktoś wierzy w zwycięstwo AGO, to wygrana może sięgnąć aż 2,80 dol.

Jak widać, dysproporcja jest duża, może nawet zaskakująco duża. Ostatnio AGO oraz "Arcy" nie prezentowały wybitnej formy. Jednak to AGO uchodzi za drużynę będącą cały czas po przebudowie i która nie złapała odpowiedniej dyspozycji. Nie zmienił tego nawet awans do finału Mistrzostw Polski i zdobycie tytułu wicemistrza kraju.

Czy będzie niespodzianka?

Czy można liczyć na to, że X-kom AGO sprawi niespodziankę bukmacherom i pokona Aristocracy? Jak najbardziej. Pokazali to we wspomnianym wyżej turnieju w Katowicach. Obie drużyny prezentują bardzo zbliżony do siebie poziom i to, co według bukmacherów byłoby sporą niespodzianką, czyli zwycięstwo AGO, w dla wielu obserwatorów nie byłoby to takie zaskakujące.

O krótką analizę dotyczącą możliwości przebiegu tego spotkania zapytaliśmy trenera i komentatora CS:GO - Kubę "Kubika" Kubiaka.

Znakiem rozpoznawczym polskich drużyn jest niestety brak stabilności. Forma drużyn bywa różna, nawet na przestrzeni kilku godzin, jakie dzieli poszczególne spotkania. Dlatego obiektywnie ciężko wytypować jednoznacznie faworyta spotkania. Jaki będzie rezultat? O tym przekonamy się dziś wieczorem. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 21:00. Polska transmisja z potyczki odbędzie się na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego.

Reklama

Najlepsze tematy