Arcane Wave blisko podium na DH

​Zawodniczki Arcane Wave zaliczyły bardzo udany start sobotniej rywalizacji na DreamHacku Showdown Summer 2020 Europe. Polki pokonały zespół Giants fe, przechodząc do drugiej rundy drabinki przegranych.

Po piątkowej klęsce polska drużyna nie ma już miejsca na pomyłki. Ewentualna porażka z Giants sprawiłaby, że zespół odpadłby ze zmagań, będąc sklasyfikowanym na miejscach 5-6. Ostatecznie tak się jednak nie stanie, choć zadanie nie należało do łatwych.

Na pierwszym placu boju lepszy start zaliczyła drużyna iberyjskiej organizacji, wychodząc na prowadzenie 6:3. Z czasem Polki poprawiły grę w defensywie, co pozwoliło im wygrać pierwszą odsłonę (8:7).

Po zmianie stron podopieczne Piotra "besa" Besera znacząco odskoczyły oponentkom (13:7). Mimo tego hiszpańsko-portugalska formacja odrobiła straty (13:13). Ostatecznie doszło do dogrywki, w której nieznacznie lepsze okazały się "biało-czerwone".

Podczas drugiego placu boju Polki starały się pójść za ciosem (3:0), lecz rywalki nie zamierzały odpuszczać (3:3). Wymiana między zespołami trwała w najlepsze, ale to ponownie Angelika "Angieee" Kumorkiewicz i spółka wygrały połowę (8:7), następnie budując większą zaliczkę punktową (12:8).

Tym razem team z Półwyspu Iberyjskiego dokonał udanej pogoni za rywalkami, w trzydziestej rundzie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostania potyczka między drużynami była pokazem siły w wykonaniu Polek, które wygrały pierwsze pięć rund. Giants w końcu przerwało dla siebie czarną serię, lecz przewaga Arcane podczas pierwszej części mapy nie ulegała wątpliwości (12:3). Iberyjki zdołały jeszcze wygrać pistoletówkę, lecz po niej zawodniczki prowadzone przez "besa" szybko dopięły swego.

• Arcane Wave - Giants fe 2:1 (19:17 - nuke, 14:16 - inferno, 16:4 - mirage)

Kolejne spotkanie polska formacja rozegra w sobotę o godzinie 20:00. Przeciwniczkami "biało-czerwonych" będzie zwycięzca meczu DeftFox fe - SKADE fe.